3.Çalışkan dönemi başladı

3.Çalışkan dönemi başladı

Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurulu toplantısı dün Eski Nikâh Salonunda gerçekleşti. Muhtarlar Derneği Başkanlığına mevcut başkan İlhan Çalışkan, tek aday gösterildi ve tekrar başkan seçildi. Toplantıdan...

Muhtarlar Derneği Olağan Genel Kurulu toplantısı dün Eski Nikâh Salonunda gerçekleşti.

Muhtarlar Derneği Başkanlığına mevcut başkan İlhan Çalışkan, tek aday gösterildi ve tekrar başkan seçildi. Toplantıdan önce divan başkanı, yardımcısı ve kâtip üyesi seçildi. Ardından Muhtarlar Derneği Başkanı İlhan Çalışkan, bir konuşma yaptı. 2006 senesinin mayıs ayında göreve geldiğini belirten Çalışkan, “Ben göreve başladığım zaman Bolu’da ufak tefek sorunlar vardı. Bunları siz değerli muhtarlarımızla birlikte çözdük. İzzet Baysal Ruh ve Sinir Hastalıkları hastanesi ile ilgili başarılarımız oldu. Orada şu anda 1000-1500 hasta bakılıyorsa bunda bizimde payımız var. Aladağ Orman İşletmesinin sorununu çözemedik şimdiye kadar ama inşallah çözeceğiz. Mahalle halkının sorunlarını da çözmeye çalıştık. Çoğu sorununu da çözdük, zaten sorunsuz bir il olmaz. Bugüne kadar siyasi partilerle de sürekli aramızı iyi tuttuk, taraf olmadık onlarda şimdi buradalar, hepsine seçimlerde başarılar diliyorum” dedi. İlhan Çalışkan’ın konuşmasının bitmesi üzerine 2008,2009,2009,2010 yılının raporları okundu.

 

Siyasi gerginlik yaşandı

Muhtarlar Derneği Genel Kuruluna Milletvekili adaylarının konuşmaları damgasını vurdu.

Kurulda ilk olarak kürsüye çıkarak AKP’yi eleştiren CHP milletvekili adayı Tanju Özcan “AKP’nin ekonomi politikaları sayesinde Çiftçimiz dünyanın en pahalı mazotunu kullanıyor. En pahalı gübresini kullanıyor. Muhtarlarımız 3 kuruş maaşla hizmet vermeye çalışıyorlar. Muhtarlarımızın Özlük haklarında herhangi bir iyileşme yok.” dedi. Kurula katılan MHP Bolu Milletvekili adayı Murat Yapıcı ise AKP milletvekili adaylarının devletin imkânlarını kullanarak seçim çalışmalarını sürdürdüğünü ve yapılan programlarda ki siyasi konuşmaları doğru bulmadığını söyledi. Yapıcı “Akşemsettin hazretlerini Anma günü etkinliklerini siyasi araç olarak kullananları kınıyorum” dedi. Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ‘da konuşmasında Tanju Özcan’a yüklendi. Pis su arıtma tesisi projesinin 2 kez engellenmeye çalışıldığını söyleyen Başkan Yılmaz “Bolu’ya hizmeti engellemeye çalışan zihniyet şimdi hizmet için aday oluyor” dedi. AKP Bolu Milletvekili Fatih Metin hükümeti eleştiren Muhalefet Partisi Milletvekili adaylarının ellerini vicdanlarına koymaya davet ederek, “Ak parti Hükümetinin 9 yıllık icraatlarını hiçe sayan, Milletvekili olabilmek için hükümetin çalışmalarını görmezden gelerek halkı kandırmaya çalışan adayları insaflı olmaya davet ediyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.