4 x 24 doludizgin

4 x 24 doludizgin

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin 2010 yılı karnesi açıklandı. Ekipler 2010 yılında meydana gelen 385 muhtelif yangın ve kaza olaylarına müdahale etti. Çeşitli eğitim kurumları başta olmak...

Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerinin 2010 yılı karnesi açıklandı.

Ekipler 2010 yılında meydana gelen 385 muhtelif yangın ve kaza olaylarına müdahale etti. Çeşitli eğitim kurumları başta olmak üzere, özel ve kamuya ait iş yerlerinde muhtelif tarihlerde 48 kuruma yangın önleme ve alınması gerekli tedbirler, baca kontrolleri gibi eğitimlerle bilgilendirme yapılarak, yangın söndürme ve kurtarma tatbikatları gerçekleştirildi. Ayrıca il sınırları içerisinde ki fabrika, LPG satış yerleri, konaklama tesisleri ve toplanma amaçlı iş yerlerinde yangın güvenliği yönünden denetlemeler yapılarak eksiklerin giderilmesi sağlandı.

Önce can güvenliği

2010 yılı içerisinde intihar girişiminde bulunan sekiz kişiyi kurtarmak için müdürlük personeli tarafından atlama yastığı ve merdivenli araçla olay yerinde gerekli güvenlik önlemleri alındı.

Vatandaşlardan gelen ihbarlar doğrultusunda çeşitli şekillerde sıkışan ve yaralanan evcil ve yabani 27 adet hayvan kurtarılarak doğaya ya da sahiplerine teslim edildi.

Dalış ekibi emniyet güçlerine yardımcı olmaya devam ediyor

Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz, Müdürlük bünyesinde görev yapan Su Altı Arama ve Kurtarma Ekibinin muhtelif tarihlerde göl, gölet ve deniz gibi yerlerde eğitimlerine devam ettiğini söyleyerek; “2010 yılı içerisinde Mengen İlçemiz Gökçesu beldesi ırmağında boğulan vatandaşa ulaşmak için 4 defa dalış yapılmış, Gölköy göletinde ve Gerede deresinde boğulan vatandaşlara ait toplam 2 ceset ekipler tarafından bulunarak jandarmaya teslim edilmiştir” dedi.

Türkiye’de tek TSE ve ISO 9000 Kalite Belgesi’ne sahip itfaiye teşkilatı

 Bolu Belediyesi İtfaiye teşkilatının sürekli iyileştirme hedefleri doğrultusunda her geçen gün daha da güçlendiğinin altını çizen Başkan Alaaddin Yılmaz, “Personel ve araç yönünden desteklenen İtfaiye Teşkilatı, modern bir yapıya kavuşturulmuş ve Bolululara güven verir hale gelmiştir. Bolu Belediyesi İtfaiye Müdürlüğümüz Türkiye’de tek TSE ve ISO 9000 Kalite Belgesi’ne sahip itfaiye teşkilatı olma özelliğini taşımaktadır” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.