Adaleti de, kalkınmayı da biz sağlarız

Adaleti de, kalkınmayı da biz sağlarız

Saadet Partisi Bolu Milletvekili aday adaylarını tanıttı. Toplantıda konuşan SP Bolu il başkanı Mehmet Koyuncu “Milli Görüş olarak geçmişte yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır. Ak Partinin 9 senedir...

Saadet Partisi Bolu Milletvekili aday adaylarını tanıttı. Toplantıda konuşan SP Bolu il başkanı Mehmet Koyuncu “Milli Görüş olarak geçmişte yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır. Ak Partinin 9 senedir yapmadıkları da, bundan sonra yapmayacaklarının teminatıdır.”dedi.

Saadet Partisi 12 Haziran seçimleri öncesindeki milletvekili aday adaylarını Bolu kamuoyuna tanıttı. İl başkanı Mehmet Koyuncu Milli Görüşçüler olarak,  yapılacak bu seçimleri çok önemsediklerini söyleyerek; “ Hemen herkesin belirttiği gibi bu seçimler, milletimiz için hayati önem taşımaktadır. Bu sebeple, Türkiye genelinde Saadet Partimizden,  milletvekili adayı olmak için yaklaşık 1750 dolayında, aday adayı başvurmuştur.” Dedi. Gündeme ilişkin bazı konular hakkında değerlendirmelerde bulunan Koyuncu; “İçinde bulunduğumuz şu günlerde, Türkiye gündeminde ve Bolumuzda, maalesef müzminleşmiş olan başörtüsü problemini, halen tartışmaktayız. İlimiz devlet hastanesine atanan bayan doktorun, başörtüsü nedeni ile başına gelenleri, gerek mahalli, gerekse ulusal basında hepimiz izledik. 9-10 yıldan beri iktidarda bulunan Ak Parti, bu iktidarı döneminde,  birçok icraatlarda bulunmasına rağmen,  Müslümanların, İslamı yaşamalarının önündeki hiçbir engeli kaldırmaya yanaşmamıştır. Biz inanıyoruz ki; eğer isteselerdi, başörtüsü problemini, imam hatipler problemini, küçük çocuklarımızın Kuran öğrenmesinin önündeki engelleri, birer birer kaldırabilirlerdi. Bu güçleri vardı. Ama bunların hiç birisini yapmadılar” dedi.

Zengin daha zengin, fakir daha fakir oldu

Türkiye’nin faiz sarmalına uğratılmış, dış ve iç borç batağına batırılmış, zenginin daha zengin, fakirin daha fakir olduğu bir ülke haline geldiğini vurgulayan Koyuncu; “Enflasyonun %4 olduğu söylenirken, halen bankaların %9 faiz vermesinin anlamı nedir? Getirdiği netice nedir? Bunu sorgulamamız lazım. Aslında uzun uzun sorgulamaya da gerek yok. Bunlar iktidara geldiğinde ülkemizde dolar milyarderi sayısı, üçü beşi geçmezken, 9 yılda bu sayı ona katlanarak, 39’a çıkarılmıştır. Buda bunların ekonomik tercihlerini, fakirden değil, zenginden yana kullandıklarını gösterir. Ülkemiz, adeta faiz politikaları nedeni ile, batının sömürüsüne açık hale getirilmiştir. Ekonomide böylede, dış politikada izlenen yol farklı mı? İçeride nasıl fakir fukara, mazlum eziliyorsa, dışarıda da başta Amerika ve Avrupa olmak üzere batılı emperyalistler, birçok bahane ile, mazlum Müslümanların üzerine, ülkemizi de yanlarına alarak, bomba yağdırmaktadırlar. Başbakanımızda, devamlı çaresizlik içerisinde, zik zak çizmektedir. Birgün,  “Nato’nun Libya’da ne işi var”  derken, ertesi gün,  Libya’ya silahlı güç göndermektedir. Başka bir gün, “Libya’lı Müslümanlara namlu doğrultmayacağız” derken, ertesi gün, 12 adet savaş uçağını, Libya semalarına göndermekte ve savaşa iştirak etmektedir.”diye konuştu. Yaklaşık on senedir Türkiye’yi idare eden Ak parti zihniyetinin, ne içeride, nede dışarıda, fakirden ve mazlumdan yana politika üretmediğine de işaret eden Koyuncu sözlerini şu şekilde tamamladı; “Hükümetin adaletli yönetim diye bir derdi yoktur. Milli Görüş olarak biz, hem dünyada, hem de ülkemizde, fakir fukaranın, garip gurebanın, mazlumun yanında olacağız. Ve adaletten asla ayrılmayacağız. Zalim, ailemizden bir fert olsa bile bunun karşısına dikileceğiz. Biz diyoruz ki; Milli Görüş olarak geçmişte yaptıklarımız, bundan sonra yapacaklarımızın teminatıdır. Ve yine diyoruz ki, Ak Partinin 9 senedir yapmadıkları da,  bundan sonra yapmayacaklarının teminatıdır.”Toplantıda daha sonra milletvekili aday adayları olan Hayrettin Aytar,Muhammet Yekrek,Kadir Biçer,Osman Özkaya,İsmail Yıldırım ve Yakup Alaca kendilerini tanıtarak adaylık süreci ile ilgili olarak açıklamalarda bulundular.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.