“Aferin sana, tebrik ediyorum”

“Aferin sana, tebrik ediyorum”

“Kimse Yok Mu Derneği” tarafından Türkiye genelinde yapılan “UMUT ARMAĞANLARI” yarışmasında birincilik elde eden İlknur Elif Aydın Vali İbrahim Özçimeni ziyaret etti. Ziyaretten büyük bir memnunluk...

“Kimse Yok Mu Derneği” tarafından Türkiye genelinde yapılan “UMUT ARMAĞANLARI” yarışmasında birincilik elde eden İlknur Elif Aydın Vali İbrahim Özçimeni ziyaret etti. Ziyaretten büyük bir memnunluk duyduğunu söyleyen Vali Özçimen; Hiç doymayacakmış gibi yiyenler hep açtır. Açlığı geçer ama ruhu hep açtır. Sen böyle tertemiz gönlünle ruhun açlığına dikkat çekmişsin. Aferin sana, tebrik ediyorum” dedi.

 

“Kimse Yok Mu Derneği” tarafından Türkiye genelinde düzenlenen “UMUT ARMAĞANLARI” yarışmasında “Sevgi ve Yardımlaşma” başlıklı kompozisyonu ile Türkiye 1.si olan Gazipaşa İlköğretim Okulu 7/D sınıfı öğrencisi İlknur Elif Aydın Vali İbrahim Özçimen’i makamında ziyaret etti. Ziyarete İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Recep Nuri Kaçmaz, Gazipaşa İlköğretim Okulu Müdürü Mehmet Cahit Görken, Okul Müdür Başyardımcısı Kaşif Fidan ve 7/D öğrencisi İlknur Elif Aydın katıldı. Ziyaret hakkında bilgiler veren İl Milli Eğitim Müdürü Recep Sezer, “Kızımız “Kimse Yok mu Derneği” tarafından Çocuklarımızın ve Gençlerimizin yardıma muhtaç insanların durumlarını anlamalarını, sosyal yardımlaşma ve dayanışmanın önemini kavramaları ve kendi içlerinde bulunan yardımlaşma duygularını ortaya çıkarmak amacıyla Türkiye genelinde yapılan ve 81 ilden 11.600 öğrencinin katıldığı “UMUT ARMAĞANLARI” yarışmasında 2.kategoriden (7 -8-9 sınıflar) "Tut elimden" ve "Yardımlaşmanın Önemi” konulu kompozisyon yarışmasında Türkiye 1.si olmuştur” dedi. Daha sonra İlknur Elif Aydın yarışmada 1’nci olduğu kompozisyonunu Vali İbrahim Özçimen ve beraberindekilere okudu. Vali İbrahim Özçimen ise, “Çocuklarımıza, gençlerimize derslerin yanında gönül eğitimine de bir şeyler vermeliyiz. Yitirdiğimiz değerlerden biri de yardımlaşma duygusu. Vermek çok önemli bir şeydir. Bir daha düşünmeliyiz, neler kaybettiğimizi. Senin bu masum gönlünden bu güzel cümlelerin çıkması beni çok memnun etti. Yemeyle insan doymaz. Hiç doymayacakmış gibi yiyenler hep açtır. Açlığı geçer ama ruhu hep açtır. Sen böyle tertemiz gönlünle ruhun açlığına dikkat çekmişsin. Aferin sana, tebrik ediyorum” dedi. İlknur Elif Aydın’ın dersleri ve ailesi hakkında da bilgiler alan Vali İbrahim Özçimen başarılarının devamını dileyerek öğrenciye hediye verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.