Aile Eğitimlerinin 1. aşaması tamamlandı

Aile Eğitimlerinin 1. aşaması tamamlandı

Dörtdivan Kaymakamlığı, Bolu İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bolu Rehberlik Araştırma Merkezi ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nün...

Dörtdivan Kaymakamlığı, Bolu İl Sağlık Müdürlüğü, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Bolu Rehberlik Araştırma Merkezi ve İlçe Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü'nün ortaklaşa hazırladığı proje çerçevesinde, 2010-2011 Eğitim-Öğretim yılında yapılması planlanan Aile Eğitimlerinin 1. aşaması tamamlandı.

Proje hakkında bilgi veren Bolu İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri, etkili anne-baba olma, ergenlikte fiziksel ve bilişsel gelişim, zeka gerilikleri ve engelli çocuklar, kadına yönelik aile içi şiddet, beslenme problemleri, çocuklarda görülen davranış bozuklukları, kanser, burucella, diyabet, kalp hastalığı ve hiper tansiyon konularının yer aldığı eğitim programında, 8 eğitim bölgesinde 251 Kadın, 53 Erkek olmak üzere toplam 304 aileye ulaşıldığını ifade etti. Eğitimlerin yalnızca ebeveynlere yönelik düzenlenmediğini dile getiren yetkililer, verimli ders çalışma yöntemleri, ergenlik ve sorunları, sınav kaygısı, meslek seçimi, zararlı alışkanlıklar, ağız ve diş sağlığı, hijyen, temel ilk yardım bilgisi, internet ve televizyon alışkanlığı, obezite gibi konularda 723 öğrenciye de eğitim verildiğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.