Ak Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aksoy “7/24 Denetlenmeye Hazırız”##hb_manset.gif

Ak Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aksoy “7/24 Denetlenmeye Hazırız”##hb_manset.gif

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın düzenlediği basın toplantısında, Ak Piliç firmasının Büyüksu deresini, büyük oranda kirletici rol oynadığını aktarması üzerine, AK Piliç’in Yönetim...

Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz’ın düzenlediği basın toplantısında, Ak Piliç firmasının Büyüksu deresini, büyük oranda kirletici rol oynadığını aktarması üzerine, AK Piliç’in Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aksoy’da dün Köroğlu Hotel de basın toplantısı düzenledi. Aksoy düzenlediği basın toplantısında arıtma tesisinin 15 yıldır faaliyette olduğunu vurgularken, atıklarında herhangi bir problemin olmamasına ve Başkan’ın tavrından rahatsızlık duyduğunu belirtti.

Belediye Başkan’ı Alaaddin Yılmaz’ın numene vermiyor ifadesine açıklık getiren Aksoy “Bolu Belediyesinin sorumluluğunda olmamıza rağmen defalarca numune verdik. Bu durum taciz edici durum haline gelmesinden ötürü artık Bolu Belediye’si ne numune vermeme kararı aldım” dedi.

 

Basın açıklamasına Belediye Başkanı Aladdin Yılmaz’ın anlamsız tavrı sonrası yanlış anlaşılmalara açıklık getirmek istediğini dile getirerek başlayan Mustafa Aksoy Ak Piliç’in kurulduğu yıldan bu yana arıtması olan ve çevreye duyarlı bir şirket olarak çalıştığını kaydetti. Aksoy ayrıca, kalite belgesine sahip bir şirket olduklarına da vurgu yaparak, Belediye Başkanının bunlara pek itibar etmediğini söyledi.

Ak Piliç Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aksoy, Belediye’nin bölge etki alanı dışına çıkarak, kendi yöntemi ile bir şeyler yaptığını savundu. Aksoy, Belediye’nin denetimleri sıklaştırdığını aktararak, bu denetimlerin rahatsızlık verecek hale geldiğini iddia etti. Belediye Başkanın neden böyle bir tutum sergilediğini anlamadıklarını aktaran Aksoy, Belediye’nin yetkilerini aşma isteği içinde olduğunu anlattı.

Aksoy, Belediye Başkanı’nın “Ak Piliç bize numune vermiyor” açıklamasının da yanlış olduğunu kaydetti. Belediye Başkanının Büyüksu’yu bahane ettiğini ve Valiliğe yanlış bilgi verdiğini aktardı. 6. aya ait sonuçları da basın mensuplarına gösteren Aksoy “Biz işimize devam edeceğiz. Belediye bize numune almaya geldiği zaman alamayacaklar. Çünkü bu konularının dışında. Ama Çevre Müdürlüğü yetkililerinin 724 alma hakkına sahip öyle bir sorun yok. Vatandaşlar gelip alabilir. Ama belediye alamayacak. Burada bu olayı bu duruma getiren ben değilim. Ben bunu başkana izah ettim. Başkana yapma dedim, O da ben yaparım dedi. Yapma dedim. Yaptı. Bu doğru değil. Başkan bölge başkanıdır. Bolu’nun belediye başkanıdır. Yarın Bolu Büyükşehir olursa bütün il sınırlarını kapsar. İstediği zaman gelip alır. Bizim kimse ile bir gocunmamız yok” dedi.

 

“Yetkili kişiler gelip numune alsın”

Yetkisi olmayan kişi kendini yetkili kılmasın diyen Aksoy “ Belediyenin bu tavrı göstermesi Valiliği dışlaması anlamına geliyor. Bu şu anlama gelir, valilik görevini yerine getirmiyor, onun görevini biz yapacağız anlamına geliyor. Birde şöyle bir durum var. Zaten şirket olarak sorumlu olduğumuz kurumlar var ve biz bütün sorumluluklarını yerine getirmiş bulunuyoruz. Bu anlamda sertifikalarımız var. Ak piliç Bolu halkına açıktır. İstenildiği zaman gelip gezilebilir. Ancak Başkan bu durumu farklı yerlere götürdü. Bolu Belediyesine numune vermemizi farklı lanse ettiler. 7/24 denetlenmeye hazırız. Üstüne basa basa söylüyorum, numune vermemizin sebebi Bolu Belediyesinin gereksiz ve taciz edici tutumudur.” dedi.

 

“Yargıya gitmeyi düşünmedim”

Bir basın mensubunun “Yargıya gitmeyi düşünmüyoruz” sorusuna ise Aksoy “ Hayır düşünmüyorum. Eğer yargı bir şey yapmak isterse yeteri kadar elde veri vardır. Bu işi bir muhalefet belediye başkanı yapmış olsaydı sonuç böyle olmazdı. Belediye bu dönemden önce bizden numune almıyordu. Bir anda almaya başladılar. Artık ne olduysa bir anda akıllarına gelmeye başladık” dedi.

 

"Ak Piliç'e ayrımcılık istemedik"

Belediye Başkanın açıklamasında “Biz Ak Piliç’e özel bir uygulama yapamayız” ifadesinin yer aldığını belirten Aksoy  “Parti ile bizim bir birleşikliğimiz yok, bir özdeşliğimiz yok. Biz Ak Piliç’i kurduğumuzda soyadımızdan almış olduğumuz bir isimdi. Ak Parti daha sonra kuruldu. Bizim adımızı değiştirmek gibi bir düşüncemiz olmadı. Soyadımızı değiştiremeyiz. Bizim öyle bir sorunumuz hiç olmadı. Ama başkan niye olayı o mezraya getirdiğini anlamış değilim. Biz Ak Piliç’iz biz ayrıcalık istiyoruz diye hiçbir düşüncemiz olmadı ve olamazda. Bizim tek düşüncemiz işimizi yapmak ve Bolu halkına hizmet etmek” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.