AKP bu işi bilmiyor

AKP bu işi bilmiyor

CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu Türkiye’nin AKP iktidarında dünyadaki en işsiz 25. ülke haline geldiğini söyleyerek “Türkiye işsizlikte birinciliğe koşuyor, başa güreşiyor” dedi.   CHP...

CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu Türkiye’nin AKP iktidarında dünyadaki en işsiz 25. ülke haline geldiğini söyleyerek “Türkiye işsizlikte birinciliğe koşuyor, başa güreşiyor” dedi.

 

CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu Türkiye’de yaşayan her 4 gençten birinin işsiz olduğunu söyledi. İktidar’ın yaşama geçirdiği politikalarla Türkiye’yi işsizlikte ilk sıralarda yer alan ülkelerin arasına soktuğunu söyleyen Karakaşoğlu ; “Sadece 2009 yılında yoksul insanlarımıza tam 800.000 isim eklendi. İnsanımız her gün iş bulma umudunu daha da yitirirken, iş sahibi insanlar bile her dakika kapının önüne konma korkusuyla yaşarken, hükümet ekonomide hangi gelişmeden, hangi zenginlikten bahsetmektedir merak ediyorum” dedi. Türkiye’deki işsizlik cenderesinden Bolu’nun da nasibini aldığını söyleyen Karakaşoğlu;  İşsizlik oranı 2008 ve 2009’da %11,5 olmuş. Bolu insanı dertli. Ailesi için güvence istiyor. Çocuğu için gelecek istiyor. Evinde huzur olsun istiyor. Bolu’lu da tüm halkımız gibi artık rahat bir nefes almak istiyor.” Şeklinde konuştu.

Milanobet style="margin: 0cm 0cm 0pt;"> 

İşsizlik kader değildir

 

Cumhuriyet Halk Partisi iktidarında halkın rahat bir nefesi alacağını da sözlerine ekleyen Karakaşoğlu sözlerini şu şekilde tamamladı; “İşsizlik kader değil. Aslında bu sorunu çözmek isteyen çözer. Sorunu çözmek isteyen de biziz. Tek mesele ülke zenginliklerinin gerçek sahibine, yani halkımıza adaletli bir biçimde dağıtılmasıdır. Bunun çözümü de CHP’nin sosyal devlet anlayışındadır. Bizim işsizliği ortadan kaldıracak çözüm önerilerimiz hazır. Size sadece bir kaçını sayayım: Çiftçinin sırtındaki yük mazot gideridir. Tarımda kullanılan mazottan ÖTV alınmayacak, çiftçi yeniden ayağa kalkacak. Tarıma verilen destek asla kanunun emrettiği sınırın altına inmeyecek. Ziraat ve Halk bankası özelleşmeyecek, çiftçi her daim devletinin desteğini ardında hissedecek. Sadece tarım sektörü değil Kobiler de finansman açısından desteklenecek. Meslek lisesi ve yüksek okul mezunları tam zamanlı sigortalı sayılacak, yüksek öğrenimde “Okul-Sanayi işbirliği sağlanarak” iş güvencesi yaratılacak. Kadın girişimcilerin iş hayatına tekrar kazandırılabilmesi için destek ve özel olanaklar sağlanacak. Ülkemizin üzerinden işsizlik kâbusu kalkacak. İnsanımızın sırtından işsizlik baskısı kalkacak. Herkes bu ülkenin zenginliğinden hak ettiği payı alacak. Yıllardır korkuyla, kaygıyla yaşayan halkımız nihayet rahat bir nefes alacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.