AKP iktidarına itirazımız var

AKP iktidarına itirazımız var

Demokrat Parti Bolu il ve İlçe teşkilatlarını ziyaret eden Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci Türkiye’nin AKP döneminde başta kadın hakları olmak üzere pek çok alanda geriye gittiğini...

Demokrat Parti Bolu il ve İlçe teşkilatlarını ziyaret eden Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci Türkiye’nin AKP döneminde başta kadın hakları olmak üzere pek çok alanda geriye gittiğini söyleyerek; “Örneğin askerimize kurşun sıkan teröristler için Habur sınır kapısında kurulan seyyar mahkemelerde yargılanmalar yapıldı. Bunu Türkiye ilk kez yaşadı. ÖSYM Türkiye’nin en güvenilen kurumlarından biriyken AKP döneminde en çok tartışılan kurumlardan biri haline gelmeye başladı. Yine Türkiye AKP döneminde şifreli sınav iddiaları ile tanıştı. Bunlar Türkiye’de AKP döneminde gerçek olan şeylerdir” dedi.

 

Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci dün DP Bolu il başkanlığını ziyaret etti. Şu anda Türkiye’nin hem toplamda hem de 1.sıra açısından en çok kadın milletvekili adayı gösteren partisi olduklarını söyleyen Dalkır;”114 tane kadın adayımız var. Bu partimizin kadına verdiği önemi göstermesi açısından önemli bir unsurdur.”dedi. Bolu’dan önce Düzce ve Kocaeli’de partililerle bir araya geldiklerini söyleyen Kahveci; “Özellikle Kocaeli’de yapılan anketlerde partimizin % 13 dolayında oy aldığını öğrenmemiş olmamız bizlere büyük bir moral verdi.”diye konuştu. AKP döneminde bir zamanlar hayal bile edilemeyecek olan şeylerin gerçek olduğunu vurgulayan Kahveci;” Örneğin askerimize kurşun sıkan teröristler için Habur sınır kapısında kurulan seyyar mahkemelerde yargılanmalar yapıldı. Bunu Türkiye ilk kez yaşadı. ÖSYM Türkiye’nin en güvenilen kurumlarından biriyken AKP döneminde en çok tartışılan kurumlardan biri haline gelmeye başladı. Yine Türkiye AKP döneminde şifreli sınav iddiaları ile tanıştı. Bunlar Türkiye’de AKP döneminde gerçek olan şeylerdir” dedi. Demokrat Parti olarak Türkiye’nin en önemli sorunlarını belirleyerek çözüm önerileri sunduklarını vurgulayan Demokrat Parti Kadın Kolları Genel Başkanı Av.Ayşegül Dalkır Kahveci ;”Sorunların ilk sırasında İşsizlik, bölünme korkusu ve yolsuzluklar yar almaktadır.”dedi.Yeni Anayasa sürecinde anayasanın ilk 4 maddesinin bile tartışma sürecine sokulduğuna işaret eden Kahveci; “Tek adam ve Totaliter iktidarlara her zaman karşı olduk.Türkiye AKP döneminde basılmamış kitaplar yüzünden yargılanan gazetecilerle karşılaştı.Basın özgürlüğü açısından Türkiye dünya sıralamasında oldukça gerilerde yer aldı.Kadın hakları açısından da ise Türkiye 134 ülke arasında 126.sırada yer alarak çok kötü bir performans sergiliyor.”şeklinde konuştu.

 

Ampulü geç Kıratı seç

AKP döneminde kayıtdışı çalışanların sayısında ciddi bir artış olduğunu kadınların ise % 24 gibi yüksek bir oranla sıralamada yer aldığını vurgulayan Kahveci; “Biz sorunları da biliyoruz çözümleri de bu seçim Demokrat parti olarak “Ampulü geç Kıratı seç” diyerek yola çıkmış bulunuyoruz.12 Haziran seçimlerinde başarılı olacağımıza da yürekten inanıyoruz” biçiminde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.