AKP’nin Akkayalar’ı ne hale getirdiği ortadadır

AKP’nin Akkayalar’ı ne hale getirdiği ortadadır

MHP Bolu milletvekili adayı Murat Yapıcı, turizm projelerini anlatmak için Bolu’nun Pamukkalesi olarak adlandırılan Akkayalar’ı seçti. Yapıcı “ Bolu’nun 10 km dışında, Mudurnu yolu üzerinde olan doğal...

MHP Bolu milletvekili adayı Murat Yapıcı, turizm projelerini anlatmak için Bolu’nun Pamukkalesi olarak adlandırılan Akkayalar’ı seçti. Yapıcı “ Bolu’nun 10 km dışında, Mudurnu yolu üzerinde olan doğal güzelliklerimizin bugünkü içler açısı durumunu Bolulu vatandaşların takdirine bırakıyorum” dedi.

MHP Bolu milletvekili adayı Murat Yapıcı turizm ile ilgili projelerini anlattı. Basın açıklaması yaptığı yerin Çepni köyünün, Akkayalar Mevkii olduğuna dikkat çeken Yapıcı;“ 8,5 yıllık iktidarda, değerli milletvekili arkadaşlarımız ve aday arkadaşlarımız çok büyük yatırımlar yaptıklarını söylüyorlar. Turizm yatırımlarından, sağlık yatırımlarından, yollardan ve fabrikalardan bahsediyorlar. Bitmiş yatırımları söylüyorlar. Seben, Kıbrıscık, Mudurnu ve Mengen yolunun yapıldığını söylüyorlar. Arkadaşlarımız Mengen yolunda hiç mi? seyahat etmediler. Bitmiş Seben yolunu hiç mi? görmediler. 9 yılda iktidarın Akkayalar’ı ne hale getirdiği ortadadır” dedi. Akkayalar alanındaki tesis girişinde, inşaat halindeki bir binanın önünde konuşan Yapıcı “İşte 9 yıllık AKP icraatlarının sonuçları ortadadır. Bolu halkının kullanımına açılmış olan “Akkayalar Turistik Tesisleri”nin girişini görüyoruz. Yorum size ait” diyerek yolu kapatan büyük kaya parçalarını, çöpleri ve arka plandaki inşaatı gösterdi.

Biz projelerimizle konuşuruz

Tesis içinde küçük bir tur atan Yapıcı “Bazı kesimler bizim Bolumuz hakkında projelerimiz olmadığını söylüyorlar. Bizim Bolu’nun bütün sorunları ile ilgili projelerimiz var. Turistik alanların nereler olduğunu biliyoruz. Abant’tan başlayarak Yedigöller’e kadar, yaylalarımızdan Aladağ’a göletlerimize kadar, Akkayalardan Seben Kaya evlerine kadar, Mudurnu’dan Göynük’teki değerli şahsiyet Akşemsettin Hazretlerine kadar hepsinin farkındayız. Hepsinin Bolu’nun ve Türkiye’nin kullanımına açılması için gayret göstereceğiz. Bunlar için tek tek projelerimiz mevcut.” Biçiminde konuştu. MHP Bolu Milletvekili adayı Murat Yapıcı “”Bizler MHP olarak doğal varlıklarımızın yabancı sermayeye ve büyük sermayeye kırmızı halılarla davet edilerek verilmesi yerine, bizim Bolulu hemşerilerimizce işletmeye açılmasında, ortaklık kültürünün geliştirilerek Bolulularca yapılan turizm yatırımlarından yanayız.  Akkaya’ların işletilmesi zor birşey değildir. Abant’ın doğal güzelliklerinin korunması zor birşey değildir. Yedigöller yolunun yapılarak turizme kazandırılması zor değildir. Biz ortaklık kültürünün geliştirerek buraları yapacağız derken köylerimizin yaşam alanlarını da turizme kazandıracağız. Bunun bir entegre proje olduğunu da söylemek istiyorum. Bunun içinde devlet köylümüzün yanında olacak. Sermaye ve proje desteği yanında, işletilmesi ve pazarlanması konusunda da yanında olacağız. Köylerimize hayat vereceğiz. Altyapılarını geliştirerek, yaşam alanlarını kaliteli hale getirerek, köylerden şehire göçün durmasını sağlayacağız. Köylerimize hayat vereceğiz. Halıcılık, kilimcilik ve özel el sanatları kursları ile emeklerini pazarlayabilecekleri, kendi yemek kültürlerini sergileyebilecekleri alanlar oluşturacağız. Butik otel projeleri verip, ortaklık kültürü ile turistik işletme açmaları imkânı sağlayacağız.” Şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.