Almanya’daki Türklere nasihatlerde bulundu

Almanya’daki Türklere nasihatlerde bulundu

Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek bir dizi temaslarda bulunmak üzere gittiği Almanya’da sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. Almanya'daki Türk vatandaşları hakkında bilgi alan Coşkunyürek Türklerin Avrupa'da...

Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek bir dizi temaslarda bulunmak üzere gittiği Almanya’da sivil toplum kuruluşlarıyla bir araya geldi. Almanya'daki Türk vatandaşları hakkında bilgi alan Coşkunyürek Türklerin Avrupa'da sivil toplum faaliyetlerinde yer almalarını, Almanya'da siyasal katılımlarda görev almalarını ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmelerini istedi.

 

Bir dizi temas ve inceleme yapmak için Almanya'ya gelen Giresun Milletvekili Ali Temür, Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu ve Bolu Milletvekili Yüksel Coşkunyürek Taraftarium style="color: windowtext; text-decoration: none; text-underline: none;">Köln'de, Avrupa Elazığlılar Derneği (AED), Köln Malatyalılar Derneği ve bazı sivil toplum kuruluşları yöneticileri ile bir araya geldi. Dernek yöneticilerinden Almanya'daki Türk vatandaşları hakkında bilgi alan milletvekilleri, Türklerin Avrupa'da sivil toplum faaliyetlerinde yer almalarını, Almanya'da siyasal katılımlarda görev almalarını ve Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmelerini istedi. AED Genel Sekreteri Cihan Ural, Avrupa'daki Türk vatandaşlarının yaşadığı ülkelerde yeni neslin artık toplumun bütün kademelerinde görev aldıklarını belirtti. Ural, Almanya'daki Türk vatandaşlarının siyaset, spor, sanat, akademisyen, işadamı ve birçok alanlarda başarılı olduklarını ve Avrupa'daki yeni nesil Türk vatandaşlarının en az üç dil konuşarak bulundukları ülkeye katma değer sağladıklarını belirtti. Cihan Ural daha sonra derneklerin Avrupa'da üslendikleri misyonu ve Türklerin bulundukları ülkelerde diğer milletlerle Türkiye arasında köprü vazifesi yaptıklarını ifade etti. Ural konuşmasında ziyaretten dolayı gelen Milletvekillerine teşekkür etti. Köln Malatyalılar Derneği Başkanı Hidayet Yiğit de önümüzdeki hafta Köln Karnavalına Malatyalılar olarak katılacaklarını belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.