Aman dikkat!

Aman dikkat!

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, yasak olan ilaçlardan satan ya da bulunduranlar hakkında gerekli cezai işlemlerin yapılacağını söyledi. Bolu İl Sağlık Müdürlüğü İlaç ve Eczacılık...

Bolu İl Sağlık Müdürü Dr. Dursun Koç, yasak olan ilaçlardan satan ya da bulunduranlar hakkında gerekli cezai işlemlerin yapılacağını söyledi.
Bolu İl Sağlık Müdürlüğü İlaç ve Eczacılık Şube Müdürlüğü ekipleri zabıta eşliğinde Bolu il merkezindeki çok sayıda iş yerinde satışı yasak olan ilaçlar konusunda arama yaptı. Yapılan arama sonucunda ağrı kesiciler, grip ve soğuk algınlığı tedavisinde kullanılan ve eczane dışında satışı yasak olan ilaçların büfe, market ve toptancılarda satıldığı belirlendi.
Konuyla ilgili açıklama yapan Bolu Sağlık İl Müdürü Dr. Dursun Koç, ''Müdürlüğümüze gelen şikâyetler ve İlaç ve Eczacılık Şube Müdürlüğü tarafından yapılan denetimler sonucu bazı bakkal, market ve toptan gıda satışı yapan iş yerlerinde Sağlık Bakanlığı ruhsatlı ilaçların satıldığı tespit edilmiştir. 6197 sayılı Eczacılar ve Hakkındaki Kanunun 43. maddesinde 'Zehirli veya kimyevi maddelerle tıbbi ecza ve müstahzarların müsaadesiz satılması yasaktır. Bunları izinsiz satan veya satmak üzere dükkânında bulunduranlar Türk Ceza Kanununun 193. maddesine göre cezalandırılır' denilmektedir'' dedi. Sağlık Müdürlüğü olarak yapılacak denetimlerde iş yerlerinde satılmak üzere ilaç bulundurulduğu tespit edildiğinde kişiler hakkında gerekli yasal işlem uygulanacağını belirten Dr. Dursun Koç, açıklamasında ''Meslek odalarına gerekli bilgilendirme yapıldı. Kendilerine üye iş yerlerine uyarı yapılması istendi. Bu yapılan çalışmalardan sonra devam eden denetimlerimizde tekrar satış yapıldığı tespit edildiği takdirde gereken yapılacaktır. Tüm iş yerlerimizin konu ile ilgili bilgi sahibi olmasını istiyoruz. Sizlerin aracılığı ile de bu duyurumuzu tekrarlamakta fayda olduğuna inanıyoruz. Biliyoruz ki Bolu esnafı her konuda olduğu gibi bu konuda da duyarlı davranacaktır'' ifadelerine yer verdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.