Arıcılık akıllı adamın işidir

Arıcılık akıllı adamın işidir

Bolu Tarım İl Müdürlüğü ve Bolu İli Arı Yetiştiricileri Birliği işbirliği ile 2 bin adet polen tuzaklı kovan altlığı dağıtım töreni yapıldı. Bolu Belediyesi Eski Nikah Salonu'nda yapılan törende ilk olarak...

Bolu Tarım İl Müdürlüğü ve Bolu İli Arı Yetiştiricileri Birliği işbirliği ile 2 bin adet polen tuzaklı kovan altlığı dağıtım töreni yapıldı.

Bolu Belediyesi Eski Nikah Salonu'nda yapılan törende ilk olarak Bolu Tarım İl Müdürlüğü ve Bolu İli Arı Yetiştiricileri Birliği Başkanı İsmail Ünalan bir konuşma yaparak, balın insan hayatındaki öneminden ve birliğin çalışmalarından bahsetti.2 bin adet polen tuzaklı kovan altlığı dağıtımı öncesi yapılan çalışmalar ve projenin aşamalarını aktaran Ünalan, projenin gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti. Bolu Vali Yardımcısı Halit Necdet Özeroğlu da projenin başarılı olduğunu dile getirerek, emeği geçenlere teşekkür etti.
Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise Türkiye'nin arıcılıkta önemli konumda olduğunu işaret ederek, belirli illerin yavaş yavaş arıcılık yapan iller olarak anıldığını vurguladı. İl Genel Meclisi ve Tarım İl Müdürlüğünü böyle bir proje hazırladıkları için kutlayan Yılmaz, D-100 karayolunun refüjüne bol miktarda çiçek açan akasya ağacı diktiklerini ve bunun bal yapımına katkı sağlayacağını anlattı. Bolu Tarım İl Müdürü Abdulkadir Aslan da Türkiye'de arı yetiştiriciliğinin kapasitesi ve dünyadaki yerine değinerek, tarım il müdürlüğü olarak, üreticilere her zaman gerekli desteği sağlayacaklarını belirtti. Konuşmaların ardından arı yetiştiricilerine kovan altlıkları dağıtıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.