15 Eylül Yeni Aya Dikkat! Ekstrem Hava Olayları ve Dünya Genelinde Beklenen İsyan Dalgaları Öner Döşer'den Astroloji Analizi

15 Eylül Yeni Aya Dikkat! Ekstrem Hava Olayları ve Dünya Genelinde Beklenen İsyan Dalgaları Öner Döşer'den Astroloji Analizi

2023 15 Eylül'deki yeni ay, ekstrem hava olayları ve potansiyel isyan dalgaları üzerine derinlemesine bir analiz. Öner Döşer, gezegen hareketlerinin dünya genelindeki etkilerini ve bireysel yaşamımıza nasıl yansıyacağını detaylı bir şekilde ele alıyor.

15 Eylül'de gerçekleşecek olan yeni ay, Neptün'le olan hizalı konumu ve Uranüs ile kurduğu uyumlu üçgen açı sayesinde, dünyamız üzerinde önemli etkiler yaratacak. Bu yeni ay, sadece gökyüzünün bir parçası değil, aynı zamanda dünya üzerindeki yaşamın bir yansıması olacak. Ekstrem hava olayları, potansiyel isyan dalgaları ve daha fazlası... Hepsi, bu yeni ayın enerjileri altında şekillenecek.

Gökyüzünün derinliklerinde, gezegenlerin dansı bir kez daha kaderimizi şekillendiriyor. Önümüzdeki hafta, gökyüzünün bu büyülü dansı, dünya üzerindeki yaşamı nasıl etkileyecek? Astroloji dünyasının Prensi Öner Döşer'in bu 11 Eylül ve 17 Eylül arasındaki haftaki analizi, sadece bir astroloji rehberi değil, aynı zamanda bir yaşam kılavuzu. Geleceğe dair öngörüler, potansiyel riskler ve fırsatlar... Hepsi, bu analizde sizleri bekliyor:

İŞTE ÖNER DÖŞER'DEN 11 EYLÜL - 15 EYLÜL 2023 HAFTAYA BAKIŞ

Önümüzdeki haftayı konuşacağız. Ve önümüzdeki hafta gerçekleşecek olan Neptün'e hizalanan aslında Uranüs gezegeniyle de uyumlu üçgen açı yapan Yeni Ay'dan bahsedeceğiz.

Bu Yeni Ay'la ilgili dikkat çekmek istediğim pek çok şey var. Tabii önümüzdeki haftanın bazı gezegen açılarına da değineceğiz.

Her şeyden evvel yayının en başında şunu söylemek isterim. Yaşadığımız sel felaketi ve su baskınları ardında üzücü manzaralar bıraktı. Hatırladığım kadarıyla atlamadan Kırklareli, Samsun, Giresun çok büyük zarar gördü. Ardından İstanbul'da da bazı su baskınlarıyla karşılaştık.

Sadece ülkemizde değil, dünyanın pek çok ülkesinde sel felaketleri, su baskınları, fırtınalı, hava koşulları yaşandı. Yaşanıyor ve önümüzde de öyle süreçler olduğundan bahsediliyor konunun uzmanları bu konulardan özellikle önümüzdeki döneme yönelik hava olaylarının, ekstrem hava olaylarının artacağından bahsediyorum.

Ben de zaten yaptığım bazı yayınlarda ekstrem hava olaylarının devam etmesi riskine yönelik bazı bilgileri sizlerle paylaşmıştım. Paylaşmaya da devam edeceğim.

EKSTREM HAVA OLAYLARI NEREDEN BAŞLADI

Peki bunlar nereden başladı? Hatırlarsanız Ağustos sonlarında bir Mars Neptün karşıtlığından bahsetmiş 22 Ağustos'tan itibaren tetiklenmeye başlayan, daha sonra Ay açılarıyla da tetiklenen, ardından 27 Ağustos'ta Güneş Satürn karşıtlığı vardı. Bu hem havada bir soğuma yaratabilirdi.

Gerçekten Avrupa ülkelerini böyle sıcakla boğuştuğu günlerde hava sıcaklığının 30 derece birden düştüğü medyada söylendi. İsviçre'de yaşanan şaşırtıcı durum, bütün dünya medya ve sosyal medyasında da yer aldı.

Ardından Satürn'de hizalanan bir süper mavi dolunay yaşadık. 30 Ağustos gecesi 31 Ağustos günü dolayısıyla orada da su elementinde olduğu için özellikle su baskınlarına, aşırı yağışlara, soğuk hava koşullarına, deniz ısısındaki bazı değişimlere de yine atıkta bulunduk.

Astrometorolojik açıdan tabii biz dünyanın şurasına, burasında demeden bir genelleme yapıyoruz ama bu süper dolunayın jeodezik haritasını haftaya bakış açısında yayınlamıştım. Orada da bakarsanız özellikle Balkanlar'dan aşağı doğru inen Bulgaristan üzerinden geçen Yunanistan'la Türkiye arasında Ege koridorundan geçen Marmaray'a yakın geçen bazı hatlardan bahsetmiştik.

Yani Satürn'le hizalanan dolunayın Ay Satürn ekseni özellikle bu bölgeye yakın iz düş dolayısıyla bu bölgede olsun, yakın bölgelerde olsun o aşırı yağışı yaşadık.

Bütün bunlar bize astro meteorolojinin ne kadar isabetli bir alan olduğunu, jeodezi haritaların ne kadar da önemli haritalar olduğunu, astro kartografi denilen coğrafi astroloji branşının astrolojinin içerisine ne kadar da önemli olduğunu gösterdi.

Çünkü bir yer belirtmeye çalıştığımızda bu haritalarla çalışıyoruz. Geçtiğimiz haftanın daha Süper dolunay haftaya bakış yazımın içeriğinde o haritaları görebilirsiniz. Sonuçta biraz geriye dönük bir değerlendirme yaptık

Ama önümüzde de böyle zamanlar olduğundan bahsetmiştik. Özellikle başak burcunda Neptün'le hizalanan 15 Eylül'deki yeni ay. Neptün astrolojide sular, denizlerle alakalı, yağışla ilgili konular en çok Venüs, Neptün kavuşumuyla alakalı, hatta geçtiğimiz yayında, bahsetmiştim ki: Güneş merkezli gezegen toplaşması var. Balık burcunda hani böyle güneş merkezli astroloji haritasına biz çok yoğun kullanmayız aslında ama burada bu kavuşum çok dikkatimi çekti.

ZORLU YAĞIŞLAR VE FELAKETLER GELİYOR

Özellikle Venüs Neptün'ün kavuşacağı 5 Eylül tarihi çok önemliydi. 5 Eylül'den itibaren gerçekten çok zorlu bir manzara karışık. Yağışlar ve pek çok insanın zarar gördüğü, hayatını kaybettiği, kaybolduğu, hayvanların, doğanın araçlarımızın, her şeyin, evlerimizin zarar gördüğü bir zaman dilimiydi.

Evet, Bartın'a da geçmiş olsun. Bazı yerleri eksik saymış olabilirim kusuruma bakmayın. Türkiye'nin herhangi bir yerinde, yurt dışında burada beni takip eden dünyanın herhangi bir yerinde bu konuyla ilgili zarar görmüş herkese çok geçmiş olsun diyorum.

15 EYLÜL’E DİKKAT AŞIRI YAĞIŞLAR GELİYOR

15 Eylül sabaha karşı 4.39’da Ay Güneş'in yirmi bir derece Başak burcunda kavuştuğu ve Neptünle hizalanan bir yeniaya doğru ilerliyoruz. Dolayısıyla bu yeni ay açık ve net bir şekilde dünyanın şurasında, burasında demeden bir genelleme yaparak, daha sonra jeodizik haritalardan bahsedeceğim ama genel olarak Aşırı yağışlar, su baskıları konusunda bizi uyarıyor.

Aynı zamanda bu kavuşum 21 derece başak, Denebola yıldızına denk geliyor. Denebola yıldızı isyankar tabiatı özellikle bilinen bir yıldızdır ve bazı isyankar çıkışları falan da anlatır.

Dünyanın çeşitli yerlerinde isyan patlaması, başkaldırılar gibi riskleri beraberinde getirir ama aynı zamanda bu yıldız, fırtınalar ve gemi kazalarıyla da ilişkili 19 Eylül'de Güneş Neptün arasındaki karşıt açıda kesinleşiyor.

15 Eylül’e yakın zamanlardan başlayarak Güneş, Neptün karşıtlığına doğru ilerlediğimiz 19 Eylül'e kadarki zaman dilimi bu manada dikkat çekiyor. Dolayısıyla evimizin nerede bulunduğu tatilde nerede olduğumuz yani ben de bazı yabancı meslektaşlarımla şehir dışında olmayı planlıyorum. Hepimiz açısından yakalanırız, ani olarak yakalanırız. Bir ön bilgimiz olsun. Bu tür konulara dikkat çekmek istiyorum.

Fırtınalı hava koşulları da olmak üzere, tabii ki yani ekstrem hava olayları, Jüpiter Uranüs kavuşumuyla da çok alakalı. Bu ikinin kavuşumu. Özellikle ilkbahar aylarında daha da dikkat çekecek.

Aynı zamanda Merkür Satürn karşıtlığı, bu harita yani Yani haftaya bakış açısında, bu akşam saatlerinde yayınlayacağız. Bu haftanın haftaya bakış açısında Yeni Ay haritasında Merkür Satürn karşıtlığı da var ve eksenlere de yakın denk düşüyor.

ANİ HAVA SOĞUMALARI YAŞANABİLİR

Dolayısıyla bu da aslında böyle bir ani soğumayı da anlatıyor. Tabii iletişimde engellenmek, yanlış anlaşılma, aksamalar, yalan beyanlar bunlarla ilgili bazı bilgiler de vereceğim. Çünkü Neptünyen yeni ay bunlara da dikkat çekiyorum.

DUYDUKLARINIZA İNANMAYIN DOLANDIRICILARA DİKKAT!

Merkür'ün Retro olduğu dönemlerde genel anlamda söylüyorum. Duyduğunuz her şeye inanmayın. Neptünle hizalanan böylesi bir zorlu açığı içerisinde bir dolunay olduğunda yeni ay olduğunda yine aynı şeyi söyleriz.

Bir diğer taraftan dolandırıcılara dikkat edin. Manipülasyona çok açık bir zaman dilimindeyiz. Özellikle haritasını göreceksiniz haftaya bakış yazım yayınlandığında para evlerine denk düştüğü için parasal anlamda da gerçekten çok dikkat çeken bir zaman dilimi.

Yanıltıcı ve manipülatif konuşmalara, eylemlere her zaman dikkat çeker. Zaten Merkür geri harekette ayrıca beş gezegen daha, geri harekette. Bu zaten laf ola, beri gele sözünü çok hatırlatıyor. Hani öylesine konuşmak, bir şey söyleyip sonrasını bunun hesabını etmemek hesapsızca konuşanların sonra nelerle karşılaşacaklarını pek de tahmin edememeleri gibi bazı durumlara işaret edebilir.

MAĞDURU OYNAYANLARA PRİM VERMEYİN

Özellikle Neptün'ün retro olmasından dolayı yani etkilerini daha bozuk göstermesinden dolayı güneşten, Merkür'den, Mars'tan aldığı açılarda kendini kurban durumunda gösterenler, mağdur edebiyatı yapanlar, hatta bundan sağlamayı amaçlayanlarda artabiliyor. Dolayısıyla efendim bu tür davranışların çok ön plana çıkabileceği bir zaman dilimi.

YUNANİSTAN TÜRKİYE İLİŞKİLERİNDE ÇÖZÜM KONUŞULACAK

Yeniay'ın coğrafi haritasının hatlarına baktığımız zaman Türkiye astroloji haritası özelinden de geçen kartografik hatları görüyoruz. Yine Ege, Akdeniz koridoru üzerinden, daha doğrusu Yunanistan, Türkiye üzerinden geçen Merkür Jüpiter hattı var.

Bu özellikle Türkiye, Yunanistan arasındaki ilişkilerin çok konuşulacağı, görüşüleceği belki çözüm bulma yönünde bir takım girişimlerin yapılacağı bir zaman dilimi. Uranüs'ün bu çakıştığı tepe noktasıysa hükümetin, yöneticilerin içinde bulunduğumuz bölge.

Sadece Türkiye'nin değil. ani, beklenmedik, manevralar, kararlarla ortaya çıkabileceklerini gösteriyor. Yeni Ay'la beraber tetiklenen bir isyankar enerji var. Özellikle bu Yeni Ay'ın hatları Afrika bölgesine de iz düşüyor.

15 EYLÜL 2023’DE DÜNYADA İSYAN DALGASI

Biliyorsunuz Nijer’de bazı isyanlar oldu. Dolayısıyla buna benzer şeyleri önümüzdeki hafta Afrika bölgesinde takip eden iki hafta boyunca diyelim. Yani 15 Eylül'den sonra daha da belirgin bir şekilde görebiliriz.

Bu isyan dalgası. Pek tabii ki içinde bulunduğumuz bölgeyi de yani tepe noktamızdan Uranüs geçtiği için etkiler. Ayrıca Türkiye astroloji haritasında 7 derece Terazi’dedir Mars. 8 Eylül’de Mars dönüşü var.

Mars dönüşü yaklaşık 2 yılda bir olur. Bireysel haritalarımızda da vardır. Ülkeler haritasına, Mars dönüşü, askeri konuların, polisiye konuların daha fazla vurgu kazandığı zamanlardır.

Mars üçüncü eve denk düştüğü için Mars dönüşü haritasında yakın bölgede özellikle yakın komşularla ilişkilerimizde agresyon riski ön planda var.

Önümüzdeki hafta 15 Eylül'de Merkür harekete dönüyor. Gece saatlerinde Yeni ay oluyor. Dolayısıyla bu önümüzdeki hafta sonundan itibaren, yani 15 Eylül'den sonra 16, 17 Eylül'den başlayarak ama daha da çok bir sonraki hafta harekete geçmek için uygun bir zaman diliminde olacağız.

FARKINIZI GÖSTERİN

Bu hafta son olarak Güneş Uranüs üçgeninin güzel etkileri de devrede. Dolayısıyla kendi farkınızı gösterin. Ne yapıyorsunuz? Yaratıcı vasıflarınızı ortaya koyun. Ve kendi orijinal ortaya çıkarttırmak istediğiniz şeyleri önümüzdeki hafta sonundan itibaren.

Yani önümüzdeki hafta 15’inden sonra 16, 17 Eylül’de ortaya koymak istediğiniz vasıfları da daha fazla ortaya koyun.

TEKNOLOJİK ALIMLAR İÇİN 15 EYLÜL’DEN SONRAYI BEKLEYİN

Elektrik, elektronikle ilgili alışverişler düşünenleriniz, soranlarınız oluyor. Bu konuda da sizlere 15 Eylül sonrasını öneriyorum. Mümkün mertebe bir sonraki haftayı. Ama en azından 16, 17 Eylül'lerden itibaren diyebiliriz. Çünkü Merkür'ün gölge periyodu henüz bitmemiş olacak.

KEYFİ HARCAMALARA DİKKAT

Gerçekten önümüzdeki hafta enteresan bir hafta. Venüs Jüpiter karesinin etkileri de devrede bu yüzden. Jüpiter büyütmek, genişletmek, Venüs'te keyfi harcamalar. Yani keyfi harcamaları, abartmayalım

Altın fiyatları Venüs gerilemesinde düşmüştü. Bakalım önümüzdeki hafta artacak mı? Veya döviz buradaki talep artacak mı? Bunu da hep beraber göreceğiz. Hoşça kalın. Sevgiyle kalın

Kaynak: Öner Döşer'in konuşma yaptığı Astroloji Televizyonu YouTube kanalındaki görüşleri derlenmiştir.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.