Baş koymuşum Türkiye’min yoluna

Baş koymuşum Türkiye’min yoluna

Türk Ocakları Bolu Şubesi’nin Solmaz Baysal Öğretmenevi’nde düzenlemiş olduğu geceye yoğun bir katılım oldu. Yeni seçilen yönetimin Bolu halkıyla bütünleşme mahiyeti taşıyan gece geç saatlere...

Türk Ocakları Bolu Şubesi’nin Solmaz Baysal Öğretmenevi’nde düzenlemiş olduğu geceye yoğun bir katılım oldu.

Yeni seçilen yönetimin Bolu halkıyla bütünleşme mahiyeti taşıyan gece geç saatlere kadar sürdü. Aykut Karagüzel’in sunumunu gerçekleştirdiği gecede açılış konuşmasını yapan Dr. Murat Yapıcı, “Konuşmama bu sene 11. Yılını idrak ettiğimiz, değerli büyüğümüz, bolumuzun babası, büyük hayırsever İzzet Baysal beyefendinin ölüm yıldönümü nedeniyle, yakınlarına ve Bolu halkına tekrar başsağlığı ve sabırlar dileyerek başlamak istiyorum. Türk ocakları Osmanlının karanlık günlerinde bir avuç Türk münevveri tarafından 1912 yılında Türk milletini sevmek ve yüceltmek ülküsüyle kuruldu. Amacını gerçekleştirmek için "Türk Ocağı adı ile şubeler açmış, konferanslar tertip etmiş, kitaplar neşretmiş, üyeleri kurtuluş savaşında bilfiil görev almış, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş felsefesinin oluşumuna katkı sunmuş asırlık, gazi bir gönüllü kuruluştur” dedi. Yapıcı’nın konuşmasının ardından Türk tarihini anlatan slayt gösterisi konuklardan büyük alkış aldı.

 

Eski başkanlar unutulmadı

 

Gecede daha önce şube başkanlığı yapmış olan herkese tek tek katkılarından dolayı teşekkür plaketi verildi. Plaket töreninin ardından sahne alan Armelit müzik ve foklör grubu, Türk halk müziklerinden derlemeler seslendirdi. Armelit grubunun seslendirdiği ‘Türkiyem’ isimli türküyle coşan konuklar, dağıtılan Türk bayraklarını dalgalandırarak türküye eşlik ettiler.

Türkü dinletisinin ardından sahne alan Armelit foklör ekibi yedi bölgeden sergiledikleri oyunlarla büyük alkış topladılar.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.