Başarı ancak mücadeleyle verilir

Başarı ancak mücadeleyle verilir

Tarım Orman-İş Sendikasının yeni şube temsilciliğinin açılışı Tarım İş Sendikası Genel Başkanı Şükrü Durmuş’un katılımıyla gerçekleştirildi. CHP il ve ilçe örgütü üyelerinin de...

Tarım Orman-İş Sendikasının yeni şube temsilciliğinin açılışı Tarım İş Sendikası Genel Başkanı Şükrü Durmuş’un katılımıyla gerçekleştirildi. CHP il ve ilçe örgütü üyelerinin de katıldığı açılış töreninde konuşan Tarım Orman İş Sendikası Bolu Şubesi başkanı Basri Türk, “Haydi mücadeleye” diyerek tüm kamu çalışanlarını Tarım İş Sendikasına destek vermeye davet etti.

Tarım Orman-İş Bolu il temsilciliğinin açılışı kalabalık bir davetli grubunun katılımıyla yapıldı. Açılışta konuşan Tarım İş Sendikası Genel Başkanı Şükrü Durmuş çalışanların karşı karşıya oldukları sorunlarını sıralayarak; “Geçmişten beri bu mücadelenin içindeyiz. Tabi ki ayrışma nedenleri sorulacaktır. Biz özellikle 20 yıl önce Türkiye’de başlattığımız kamu emekçileri derneği sendikal mücadelesini yürütürken, bu ülkeyi baştan sona dolaştık. Tüm emekçilere gittik ve onları örgütlü mücadeleye davet ettik. Bunu yaparken de insanların etnik kökenini, inançlarını, siyasi düşüncelerini sormadık, merak dahi etmedik. Aradığımız tek kriter bu insanların emekçisi olması idi. Süreç içerisinde tabanda değil ama üst yapılarda bazı siyasi ayrışmalar yaşandı. Bu siyasi ayrışmalar sendikal harekete bakış açısından farklılık gösteriyordu. Yıllarca mücadele ettiğimiz ırkçı şoven tarz ne yazık ki üst örgütlerde hâkim oldu ve emek örgütü olmaktan çıkıp marjinalleşen hatta bu ülkenin temel değerleriyle ters düşen bir anlayışa doğru savruldu. Sendikalar emek örgütü olmaktan çıktı. 20 yıl önce verdiğimiz emek sözünü yeniden faaliyete geçirmek adına 6 Nisan 2010 tarihinde kurduğumuz örgüt 2000’e yakın üyeye ulaştı ve katlanarak artıyor. Bolu bizim için çok önemlidir. Bolu’da arkadaşlarımız tercihini hızla sendikamızdan yana kullandı” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.