Başarısızlık için bahanemiz yok!##hb_manset.gif

Başarısızlık için bahanemiz yok!##hb_manset.gif

CHP Bolu birinci sıra milletvekili adayı Tanju Özcan CHP’nin uzun yıllardır ilk defa tam bir birlik ve beraberlik içersinde seçimlere hazırlandığını söyleyerek; “2009 yılındaki oy oranımız bize bir vekillik...

CHP Bolu birinci sıra milletvekili adayı Tanju Özcan CHP’nin uzun yıllardır ilk defa tam bir birlik ve beraberlik içersinde seçimlere hazırlandığını söyleyerek; “2009 yılındaki oy oranımız bize bir vekillik getiriyor ama biz bununla yetinmiyor 2.vekillik için çalışmalar yapıyoruz” dedi

 

CHP Bolu birinci ve ikinci sıra milletvekilleri adayları Tanju Özcan ve Mehtap Özcan Mısırlıoğlu Bolu Olay gazetesi imtiyaz sahibi Erhan Beykoz’u ziyaret ederek seçim süreci ile ilgili olarak bilgiler verdiler.”Köylerde bu sefer yüksek oranda oy alacağız” diyerek sözlerine başlayan Tanju Özcan; En basiti benim köyümde çok ciddi bir orana ulaşacağız.Köylülerim kendi söylüyor bunu.Güney felaketinden,Çepniye kadar olan bölgede net olarak oyların % 60’nı alırız.Bu oy oranı tek başına bir vekil yapıyor.Bu oran 2009 yılında tüm il genelinde aldığımız oylardan daha fazla bir oya tekabül ediyor.”dedi.2007 genel seçimlerinde CHP’nin 24,500 civarında oy aldığını,2009 yılında yapılan yerel seçimlerde partilerinin il genel meclis üyeliği bazında 38,608 oy topladığını vurgulayan Özcan; “2009 yılındaki oy oranımız bize bir vekillik getiriyor ama biz bununla yetinmiyor 2.vekillik için çalışmalar yapıyoruz.2009 Martındaki seçimlerden sonra seçmenlere yönelik olarak bir ay süren bir teşekkür ziyareti yaptık. Biz daha sonra da az oy aldığımız köylere yöneldik. Özellikle Bolu merkezde gitmediğimiz köy nerdeyse yok gibi, Bunun yanında 5-6 defa gittiğimiz köylerin sayısı bir hayli var” şeklinde konuştu.

 

Partide birlik ve beraberlik havasını yakaladık

 

CHP’nin kırsal kesime yakın olan mahallerde yeterince oy alamadığını vurgulayan Özcan; “Biz çalışmalarımızı özellikle son 4-5 yılda o bölgelere yoğunlaştırdık. Son 4 yıldır belki de hiç elini sıkmadığımız insanların elini defalarca sıkmış olduk. Evlerine misafir olduk, oturduk konuştuk. Sorunlarını yerinde değerlendirdik. Çözüm önerilerimizi ilettik. Bunun sonucunda o insanların artık bizlere güvenmesi yönünde önemli adımlar attık.Bize oy vermemiş insanlara artık ulaşmak istiyoruz.2009 seçimlerinde aldığımız 38.000 oyun 31.000 küsurunu merkezden almıştık.Özellikle merkez belediyeye yoğunlaşmıştık.Bunun sonucunda ilçelerde yeterince çalışma yapamamıştık.Son 2 yıldır ilçelerde çok yoğun bir çalışma yapıyoruz.Gururla söyleyebilirim ki Mudurnu,Göynük, Kıbrıscık,örgütümüz canla başla çalışıyor.Mengen örgütümüz çok gençleşti. Dörtdivan, Yeniçağa ve Gerede örgütlerinde de halen yeterli bir seviyeye gelemesekte ciddi bir gayret olduğunu ben görüyorum. En azından 2007’den farklı olarak tüm ilçelerde 1977 yılından bu yana elde edemediğimiz başarıyı bu sefer elde edeceğimize inanmış durumdayız. Bu dönem bir artımız daha var. Bu dönem biraz sıkıntılı başladı ama artık partimizde sular duruldu ve CHP belki de uzun yıllardır ilk defa tam bir birlik ve beraberlik içersinde seçimlere gidiyor. Eski il başkanlarımız tüm seçim çalışmalarına geliyorlar. Her gün onlarla durum değerlendirmesi yapıyoruz. Başarı için her şey var.” Şeklinde konuştu.

 

Umut AKP’nin ekmeği olmuş

 

AKP’lilerin bu dönemde 3-0 yaparak 100.000 oyun üstüne çıkacakları yönünde demeçler verdiğine işaret eden Özcan; “ İnanmadan ya da inanmış gibi göstermeden siyasette başarı elde edemezsiniz, AKP iki dönemdir 3-0 yapıyor.’Biz 3-0’a inanmıyoruz’ diyebilir mi? kamuoyunda bu AKP Teşkilatının çökmesi anlamına gelir. Zaten seçimler konusunda çok ciddi tereddütleri var.Bunu her yerde duyuyoruz.Biz AKP’nin iki yıl önceki durumu neydi? Bugünkü durumu ne idi? çok iyi biliyoruz” dedi.

 

Bolu halkı o kadar saf değil

 

Fatih Metin’in odasında ki şahsi eşyalarını toplayarak Bolu’ya getirdiğine inandığını da söyleyen Özcan;  Sayın Metin siyaseti bilen bir arkadaşımız, il başkanlığı yaptı. Sen 4 sene önce git meclise,otur ceylan derisi koltuğa, seni seçenleri hiç hatırlama 4 sene sonra gel ‘çarıkları giydim de ‘,’tekrar saha da arazide çalışacağım de’.Bolu halkını bu kadar saf yerine koyabilir misin? İnsanlar seçildiği günden bu yana Sayın Fatih Metine ulaşmakta zorluk çekmiştir. Bugün birçok ilçede kendisini bekliyorlar. Tutamayacağın sözleri verip insanlar karşısında mahcup olmamak lazım. Tutamazsan da 4 sene önceki gibi insanların karşısına çıkmamak lazım. İleri demokrasiden bahseden sayın başbakan bolu da çıkan temayül yoklamasını elinin tersiyle itti. Bu halkın iradesine saygısızlıktır her şeyden önce. Bolu’da ki değerli hemşerilerim sayın başbakanın bu tavrını 12 Haziranda çok iyi hatırlayacaktır.”biçiminde konuştu.

 

Sebenliler bana “kızımız” gözüyle bakıyor

 

Mehtap Özcan Mısırlıoğlu ise Seben kökenli olmasının kendisine seçimler öncesinde ciddi bir avantaj sağlayacağını vurgulayarak; “Sebenliler ‘kendi kızımız’ diyerek bu seçimlerde sahiplenme duygusu içersine giriyorlar. Seben bana inanılmaz sahip çıkıyor. Bu topraklar İzzet Baysalları çıkartabiliyorsa bir bayan vekil de çıkartıp meclise gönderebilirler.”diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.