Başkanlık sistemi Bölünmenin diğer adıdır

Başkanlık sistemi Bölünmenin diğer adıdır

MHP Kadın kolları genel başkanı Dr. Şennur Şener başkanlık sisteminin Türkiye’nin bölünmesinin önünü açacağını söyleyerek; “Bu uygulama Türkiye gibi bir ülkede başkan statüsünde...

MHP Kadın kolları genel başkanı Dr. Şennur Şener başkanlık sisteminin Türkiye’nin bölünmesinin önünü açacağını söyleyerek; “Bu uygulama Türkiye gibi bir ülkede başkan statüsünde bir kişiye “anayasal padişahlıktan” başka bir şey getirmeyecektir.”dedi.

 

Milliyetçi Hareket Partisi Kadın kolları genel başkanı Dr. Şennur Şener Bolu’da bir takım temaslarda bulundu. MHP Bolu teşkilatında bir basın toplantısı düzenleyen Şener Partilerinin oyunun yapılan birçok kamuoyu yoklamasında % 20’leri aştığını söyleyerek; “Bolu’da da partimize büyük bir teveccüh var, Bolu ilk kez bu dönemde hükümetin uyguladığı yanlış politikalar yüzünden yüksek oranda işsizlikle tanıştı. Tüm bu yanlış politikalar partimiz iktidara geldiği zaman tarihe karışacak ve Türkiye hak ettiği yönetim şekline kavuşacaktır” dedi. Tüm Türkiye’de olduğu gibi Bolu’da da Medya üzerinde büyük baskıların olduğunu söyleyen Şener; “İmamın Ordusu” kitabı daha basılmadan yasaklama girişimleriyle karşı karşıya kaldı. Bu fikir hürriyeti ve demokrasiyle bağdaşmayan bir durumdur. Namık Kemal’in “Fikirlerin çatışmasından gerçek fikirler ortaya çıkar” diye bir sözü vardır. Şu anda Türkiye’de bir korku havası olduğu gerçektir. Olaylara at gözlüğü takmadan bakar ve sorunları karşılıklı olarak ele alırsak bu hepimiz için hayırlı olur” dedi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İngiltere’de başkanlık sistemi ile ilgili olarak verdiği demeçlere’de değinen Şener; “Sayın Başbakan başkanlık sisteminin referanduma sunulacağı yolunda sinyaller veriyor ama bu çok hassas bir konudur. Başkanlık sistemi konunun uzmanları tarafından ele alınması ve tartışılması gereken bir olgudur. Bu sistemin en iyi uygulandığı ülke olan ABD’de bu sistem çok katı bir şekilde uygulanmaktadır. Türkiye’de ise bunun esnek olarak uygulanması ve kuvvetler ayrılığı prensibine uygun olması gerekir ama bu uygulama Türkiye gibi bir ülkede başkan statüsünde bir kişiye “anayasal padişahlıktan” başka bir şey getirmeyecektir. Bunun sonucunda da ülke bölünme tehlikesi ile karşı karşıya kalacak ve milli birliğimiz yok olma aşamasına girecektir.”dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.