Belediye çark etti!

Belediye çark etti!

Bolu belediyesi 2005 yılında Bolu’daki çöp konteynırlarını kaldırarak poşetli çöp toplama sistemine geçmişti. O dönemde Poşetli çöp toplama işlemine gelen eleştirilere kulak tıkayan Bolu belediyesi...

Bolu belediyesi 2005 yılında Bolu’daki çöp konteynırlarını kaldırarak poşetli çöp toplama sistemine geçmişti. O dönemde Poşetli çöp toplama işlemine gelen eleştirilere kulak tıkayan Bolu belediyesi yıllar sonra tekrardan çöp konteyneri uygulamasına geçme kararı aldı.

Bolu Belediyesi, Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, sokak aralarına bırakılan, hem görüntü kirliliği hem de çevre sağlığı açısından tehlike oluşturan çöp poşetlerinin yerine yeşil çöp konteyneri uygulamasına Umutkent Mahallesi’nde başladı. Uygulama ile amaçlarının daha sağlıklı bir kent oluşturmak olduğunu söyleyen Çevre Mühendisi Adnan Demirel, “Hedefimiz, çöpü sokakta olmayan, ortada pis koku bulunmayan daha sağlıklı, daha temiz bir Bolu yaratmak. Bunun için de; koku ve sızıntı yapmayan plastik yeşil konteynerleri dağıtmaya başladık. Tüm ilimize yayılacak olan bu uygulama ile kaldırım üstlerine, direk diplerine ve yol kenarlarına poşetlerle bırakılan çöplerden kurtulmuş olacağız. Bu çalışmada halkımızın desteği bizim için önemli. Vatandaşlarımızın, dağıtılan çöp konteynerlerini kullanmaları, çöplerini belirlenen saatte ve güzergâhta bu plastik konteynerlere çıkarmaları hep birlikte temiz ve sağlıklı bir Bolu yaratmamızı sağlayacak.” dedi. Bolu Belediyesinin, konteyner dağıtımına ve konu hakkında halkı bilinçlendirme çalışmalarına ileriki günlerde farklı bölgelerde devam edeceği açıklandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.