Belediye şantiyesiyle gurur duyuyorum

Belediye şantiyesiyle gurur duyuyorum

Yıllardır Aşağı soku Mahallesi’nde hizmet veren Belediye Şantiyesi artık yeni yüzüyle Çaygökpınar köyü mevkiinde çalışmaya başladı.  Şantiyeyi gezerek incelemeler de bulunan Belediye Başkanı...

Yıllardır Aşağı soku Mahallesi’nde hizmet veren Belediye Şantiyesi artık yeni yüzüyle Çaygökpınar köyü mevkiinde çalışmaya başladı. 

Şantiyeyi gezerek incelemeler de bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “1 yılı aşkın süredir devam eden çalışmaların ardından faaliyete geçen Belediye Şantiyesi artık fabrika gibi malzeme üretiyor. Şantiye Bolu’nun ihtiyaçlarını fazlasıyla giderdiği gibi şehir dışına da malzeme satıyor.”dedi. Şantiye için Bolu’nun gurur verici bir tablosu olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “Devasa 2 tane tesis buraya kuruldu. Kurulurken Aşağısoku Mahallesi’nde oturan vatandaşlarımız toz toprak içersinde zarar görüyordu. Amacımız şehir merkezi ile kaynaşmış bir bölgenin rahatlatılmasıydı. Bu bölgede tamamen yeni sistem kurduğumuz için kirlilik oluşturmayan bir mekanizmamız var. Bu tesisi bir ara taşıyacaktık. Köylüler ayaklandırılmıştı. Aslında bunu gelseler ve görseler şu anda kendilerine zararın olmayacağını görmüş olurlardı. Fakat biz anlatmak da zorlanıyoruz bazen. Çünkü biz kimseye zarar vermek niyetinde değiliz. Ama Bolu'yu da geleceğe taşımak zorundayız. Şu anda bu tesis de kırma eleme sistemi olarak hem Özel İdare'nin bütün ihtiyacını hem Karayolları’nın bütün ihtiyacını ve Belediye'nin bütün ihtiyacını taşıyabilecek büyüklükte. Bunda sonra böyle bir tesis kurmaya ihtiyaç duyulmayacak” dedi.

“Minimum para ile maksimum verim”

Şantiye’nin bu şekilde hizmet vermeye başlamasında emeği geçen işçi, memur ve mühendislere teşekkür eden Başkan Yılmaz, az maliyete çok hizmet verdiklerini söyledi. Yılmaz, “Geçmişte Muzaffer Işın zamanında kurulan tesisle bugünlere geldik. Ama yetmiyordu, ilave malzeme satın almamız gerekiyordu. Bundan sonra malzeme almayacağımız gibi malzeme satar hale de dönüşecek. Bunun yanında Şantiye’yi taş ocağında kurduğumuz içinde maliyetler çok düşecek. Artı olarak biz buradan şehre mamulü taşıyacağız. Daha önceden şehre ham madde taşıyorduk. Bir özel durumda; şu anda kırma-eleme sistemi ile de asfalt fabrikası birbirine entegre olarak çalışıyor. Asfalt üretim miktarımızda eskiye göre 3-4 misli artmış durumda. Asfalt konusunda da kamu kurumlarına hatta özel sektöre de asfalt verecek durumdayız. Asfalt üretirken, asfalt ünitesi kırma eleme sisteminden otomatik olarak malzemeyi alıyor. Bunun anlamı şu; biz artık maliyetlerde biraz daha rahatlamış olacağız. Asfalt üretme sistemindeki ısıtma sistemini biz şu anda doğalgaz ile yapıyoruz. Geçmişte benzin ile yapıyorduk. Yani Bolu'nun bize emanet ettiği Belediye’nin imkânlarını minimum para ile maksimum verimi elde edecek şekilde kullanmaya çalışıyoruz. Burası bizim şu anda gurur tablomuzdur. Bolu'nun gurur tablosudur. Emeği geçen işçimizden memurumuza mühendisimize kadar Belediye çalışan herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.