Belgelerinizi almayı unutmayın

Belgelerinizi almayı unutmayın

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları birliği başkanı Tahir Gayret TESK ustalık ve TESK esnaflık belgelerini almamış olan esnaf ve sanatkârlarlarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.  Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları...

Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları birliği başkanı Tahir Gayret TESK ustalık ve TESK esnaflık belgelerini almamış olan esnaf ve sanatkârlarlarla ilgili olarak açıklamalarda bulundu.

 Bolu Esnaf ve Sanatkârlar Odaları birliği başkanı Tahir Gayret 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanununun çıraklık eğitimi uygulama kapsamı dışında bulunan meslek dallarında esnaf ve sanatkârlar odalarınca eğitim, sınav ve belgelendirmenin yapılmakta olduğunu söyledi. Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonuna Birliklerince yapılan başvuruların değerlendirildiğini ve Konfederasyon Yönetim Kurulunun 13 Temmuz 2011 tarihli ve 18 sayılı toplantısında, halen müktesep hak sahibi olduğu halde, TESK ustalık ve TESK esnaflık belgelerini almamış olanların mağduriyetini gidermek amacıyla 14 Temmuz 2011 tarihinden itibaren 45 günlük sürenin tanınmasına karar verildiğini vurgulayan Gayret; “Bu karar doğrultusunda odalarımız; 14 Temmuz 2011 tarihinden itibaren 45 gün boyunca; 3308 sayılı Kanunun çıraklık eğitimi uygulama kapsamı dışında olan ve ekteki listedeki meslek dallarında üyelerine ve üyelerinin yanlarında çalışanlara, ilgili mevzuat doğrultusunda (sınavsız) TESK ustalık ve TESK esnaflık belgesi düzenleyebileceklerdir. Belgelerini bugüne kadar almamış olan esnaf ve sanatkârlarımızın 14 Temmuz 2011 tarihinden itibaren üyesi oldukları odaya müracaat ederek belgelerini almaları önemle rica olunur.”dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.