Benim hakkım var, senin yok!

Benim hakkım var, senin yok!

Türkiye’nin en ünlü köşe yazarlarından Ruhat Mengi geçtiğimiz Cumartesi günü üniversitede yaşanan olayları değerlendiren yazısında ilginç tespitlerde bulundu.   Vatan gazetesi yazarı...

Türkiye’nin en ünlü köşe yazarlarından Ruhat Mengi geçtiğimiz Cumartesi günü üniversitede yaşanan olayları değerlendiren yazısında ilginç tespitlerde bulundu.

 

Vatan gazetesi yazarı Ruhat Mengi dün yayınlanan “Demokratik tepkiye ambargo” başlıklı yazısında Cumartesi günü Abant İzzet Baysal Üniversitesinde yaşanan olaylara değindi. Mengi yazısında şu satırlara yer verdi; Gazeteciler Cemiyeti olayının arkasından Bolu’da üniversitede konuşma yapan Mümtazer Türköne’ye yumurtalı protestoda bulunan öğrencilere rektör yardımcısı (rektör olur artık) ve Türköne tarafından hakaret edildiği, Polislerin öğrencileri yine yerlerde sürükleyerek tekme tokat dövdüğü haberi geldi. Tutuklanan herkesi ve gazetecileri de özgürce suçlayan, daha duruşmaları yapılmadan TV’lerden “mahkum eden” ve sanki eşi değil de kendisi siyasetçiymiş gibi parti savunan (Apo’nun da paşa yapılmasını önermişti) akademisyene öğrencilerin tepki göstermesi de doğaldır oysa..Yumurta atmak tabii ki hoş değil ama görülmemiş bir tepki de değil.. Eğer akademisyen üniversite öğrencilerine “parazitler benim demokratik hakkımı engelleyemez” diye hakaret etmeyi “demokratik hak” görüyorsa (neticede çok genç ve fütursuz yaşta olan) öğrencilerin her tür protestosunu da “onların demokratik hakkı” olarak görmek zorundadır. Hele de tekrarlayıp durduğu “ileri demokrasi” de! Aksi takdirde nasıl demokrasi bu; hep bana, hep bana?

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.