Beyderesi köylüleri herkese örnek olmalı

Beyderesi köylüleri herkese örnek olmalı

Mudurnu'ya bağlı Beyderesi Köyü’ne Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 2010 yılında sivil ve kültürel çalışmalarında gösterdikleri üstün gayretlerden dolayı plaket verildi....

Mudurnu'ya bağlı Beyderesi Köyü’ne Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından 2010 yılında sivil ve kültürel çalışmalarında gösterdikleri üstün gayretlerden dolayı plaket verildi.

 

Beyderesi köylülerine Bolu Orman Bölge Müdürlüğü tarafından Ormanların yenilenmesi, korunması ve ağaçlandırılması anlamında gösterdikleri çalışmadan dolayı plaket takdim edildi.Düzenlenen törene Mudurnu kaymakamı Alp Arslan, Belediye Başkanı Mehmet İnegöl başta olmak üzere ilçenin önde gelen isimleri katıldı.  İlçe Kaymakamı Alp Arslan, yaptığı konuşmada, ''Burada toplanmamızın nedeni bölgemiz orman bölgesi. Köylerimiz orman köylüsü. Geldiğimden beri açıkça söyleyebilirim ki köylülerimiz ormanlarına çok güzel bir şekilde sahip çıkıyor. Orman yangınlarında iş birliği ile çaba gösteriyorlar. Bunun yine devam etmesini istiyorum. Ormanların yenilenmesi, korunması ve ağaçlandırılması anlamında emeği geçen bütün orman işletmesi çalışanlarına, Beyderesi köylülerine ve diğer köylerimize teşekkür ediyorum'' dedi. Günün anlam ve önemi ile ilgili olarak konuşan Köstereli ise ''Bulunduğumuz yerin eski ilköğretim okul binası olduğunu öğrendim. Buranın onarımı için bize düşen görev varsa yerine getirelim. Bu tür binaların köylerde toplanılması konusunda güzel bir yer olması gerekir. Türkiye ormanlarımız yüzde 50 yakını bozuk ormanlar. 21 milyon hektarlık bir orman varlığımız var. Dünyada ormanlık alanları artan Türkiye’de bölgemize bakarsak her yıl ormanlık alanlarımız artıyor. Buna katkı sağlayan kimler, sizlersiniz. Ormanları korudukça orman alanlarımız çoğalıyor. Ormanlarda bozuk alanlarımız iyileştirilmesi için sizlerle birlikte bozuk orman alanlarını verimli hale getiriyoruz. Mudurnu bölgesindeki ormanlarımız gerçekten iyi bir konumda. Ancak genç ve bakıma muhtaç ormanlarda var. Ormanlarda insanlar gibi doğuyor, büyüyor ve ölüyorlar. Bunların ekonomik bir ömrü var. Ormanlardaki ekonomik ömrünü tamamlayan ağaçları o bölgeden almamız gerekiyor. Onların tohumlarını alarak tekrar araziye ekerek yapılan çalışma burada uygulandı. Bu köyde örnek bir çalışma yapıldı. Epey bir zahmet verildi. Bu alanda çalışan köy halkı bu plaketi almaya hak kazandı. İşletme müdürümüze de teşekkür ediyoruz'' diye konuştu. Konuşmaların ardından plaketler protokol tarafından köylülere takdim edildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.