Beykoz’un rüyası gerçek oldu

Beykoz’un rüyası gerçek oldu

CHP’li belediye meclis üyesi Erhan Beykoz’un 2 sene önce kent konseyinde dile getirdiği Proje Bolu belediyesi tarafından uygulayamaya konuldu. Konu ile ilgili olarak konuşan Beykoz “Bir rüyam gerçek oldu. Bolu adına...

CHP’li belediye meclis üyesi Erhan Beykoz’un 2 sene önce kent konseyinde dile getirdiği Proje Bolu belediyesi tarafından uygulayamaya konuldu. Konu ile ilgili olarak konuşan Beykoz “Bir rüyam gerçek oldu. Bolu adına çok mutluyum. Bolu için fikir üretmeye dün olduğu gibi yarında devam edeceğiz” dedi.

 Önümüzdeki günlerde yapımına başlanacak Yeni Sanayi Sitesi ile ilgili olarak Belediye Başkanlığı Makamı’nda TOKİ ile protokol imzalandı. Protokol Törenine, Vali İbrahim Özçimen, Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu ve Esnaf ve Sanatkârlar Odalar Birliği Başkanı Tahir Gayret katıldı. Bilindiği gibi bu projeyi ilk kez CHP’li belediye meclis üyesi Erhan Beykoz 2009 yılında Bolu kent konseyinde dile getirmişti.560 dükkân sahibinin zor durumda kalmaması için kamulaştırma yapılarak TOKİ kanalıyla esnafa dükkânların verilmesini isteyen Beykoz’un bu önerisi o dönemde rağbet görmemişti. Esnafın kira öder gibi dükkân sahibi olmasının çok önemli bir olgu olduğunu dile getiren Beykoz her platformda söz konusu önerisini dile getirerek görüşlerini savunmuştu. Aradan geçen 1 yıllık zaman zarfında Bolu belediyesinin 2009 yılındaki önerisini yaşama geçirdiğine dikkat çeken Beykoz; Bolu için fikir üretmeye dün olduğu gibi yarında devam edeceğiz” biçiminde konuştu.

 Protokol nihayet imzalandı

Yeni Sanayi Sitesi ile ilgili Belediye Başkanlığı Makamı’nda TOKİ ile protokol imzalandı

Protokol Töreni öncesi açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, “ Mevcut sanayimiz geçmişte şehrin dışında kurulmasına rağmen zaman içerisinde şehrin büyümesi ile birlikte şehir içerisinde kalmış şu anki durumu itibarıyla da zamanın ihtiyacına cevap verecek durumda değildi. Sanayinin yeni gelecekte modern bir şekilde taşınması konusunda belirli bir aşamaya gelinmiş durumda. Bu konuda hem ticaret sanayi odamız, hem de esnaf ve sanatkârlar odalar birliğimiz, Valilik ve Belediye olarak protokolünü yapıyoruz. TOKİ’yle beraber başlatacağımız çalışma 1000 iş yerini kapsayacak şekilde sıfırdan modern teknolojiye uygun olarak yeni mekânına taşınması ile ilgili bir çalışmadır. Burada sadece sanayi değil Bolu içerisinde faaliyetlerini sürdüren 18 kadar birimde Bolu’nun dışında bir yerde faaliyetlerini sürdürmesi gerekiyordu. Şu anda uzun zamandır yapılan tartışmalar neticesinde olumlu bir aşamaya gelindi. Bu protokol Bolumuza ve bütün esnafımıza hayırlı uğurlu olsun ” dedi.

    Esnaf ve Sanatkarlar Odalar Birliği Başkanı Tahir Gayret’te, “ Bolu’nun güzelleşmesi aşamasında Belediye Başkanımızın düşündüğü 18 birimi de içerisinde barındıracak büyük sanayi sitesi yapımında Ticaret Odası ile beraber odalarımız üyelerini de kapsayan bir çalışma başlattık. İnşallah önümüzdeki günlerde ilimize yakışacak sanayi sitesinin ilk imzalarını atıyoruz. Bolumuza, sanayicimize, esnafımıza, tüccarımıza hayırlı uğurlu olsun diliyorum” dedi.Yeni Sanayi sitesinin faaliyete geçmesi ile birlikte eski sanayi alanının yeni bir görünüme kavuşacağını vurgulayan Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu’da , “ Bu çalışmanın hem ihtiyacı olanlar, hem de bu bölgede yaşayanlar için çok önemli olduğuna inanıyorum. İş merkezlerinin bir yerde toplanması hem orada ihtiyaçların görülmesi bakımından çok kolay, hem de günlük ticaretlerini de sağlıklı bir şekilde devam ettirmeleri bakımından da bu sistemin uygun olduğuna inanıyor, ilimize ve esnafımıza hayırlı uğurlu olsun diliyorum” dedi.Vali İbrahim Özçimen de ,” TOKİ’nin ünü ülke hudutlarını aşmış durumdadır. Bizde Bolu’da ki küçük sanayicilerimizi mevcut kötü şartlarından çok daha modern ve yeni şartlara taşımanın protokolünü imzalıyoruz. İnşallah kamulaştırma çalışmaları biter bitmez TOKİ hızlı bir şekilde bu modern tesisi bitirip vatandaşımızın hizmetine sunacaktır. Hayırlı uğurlu olsun” diye konuştu.Konuşmaların ardından protokol imzalandı ve Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz tarafından Vali İbrahim Özçimen’e yeni sanayi alanında yapılacak çalışmalarla ilgili olarak kroki üzerinden bilgiler verildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.