Bir aday adayı da AİBÜ’den

Bir aday adayı da AİBÜ’den

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melahat Emine Dönmez milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti. Abant İzzet Baysal...

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Melahat Emine Dönmez milletvekili aday adaylığı için görevinden istifa etti.

Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Anabilim Dalı Başkanlığı’nı 1 ay önce bırakan Prof. Dr. Melahat Emine Dönmez, AK Parti İstanbul 2. Bölge Milletvekili aday adaylığı için öğretim üyeliğinden de istifa etti.  AİBÜ Tıp Fakültesi Hastanesi Doğumhanesi ile Yeni Doğan Yoğun Bakım ünitelerini kuran Melahat Emine Dönmez, görev yaptığı Abant İzzet Baysal Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde önemli başarılara imza atmasıyla tanınıyor.

“Seçilirsem Bolu’nun milletvekili sayısı fiili olarak 4’e çıkacak”

Yakında seçim çalışmaları için İstanbul’a gideceğini belirten Prof. Dr. Melahat Emine Dönmez, Bolu’da görev yaptığı sürece tam anlamıyla Bolu aşığı olduğunu söyledi. Melahat Emine Dönmez, seçildiği takdirde Bolu için her zaman çalışacağını da ifade ederek, “Öğrencilik dönemimde Sağlık Bakanlığı’nın tıp öğrencilerine yönelik bir çalışması vardı. 5. Sınıftan 6. Sınıfa geçen öğrencileri bakanlık yazın birer ay maaşlı stajla gönderiyordu.  5. Sınıftan 6. Sınıfa geçtiğim 1972 yılında bana görev yeri Bolu çıkmıştı. Bolu’da bir ay çalışmıştım. O zaman Bolu benim için unutulmaz bir yer olarak kalbimin bir köşesinde kalmıştı. Yıllar sonra Bolu’da Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde görev yapmak nasip oldu. Bolu’yu ve Bolulular’ı daha yakından tanıdım ve çok sevdim. Kendimi bir Bolulu olarak görüyorum. Eğer İstanbul’dan milletvekili seçilirsem, Bolu’nun milletvekili sayısı fiili olarak 4’e çıkmış olacak. Her zaman Bolu’nun ve Bolulular’ın yanında olacağım” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.