Bir çağrıda BTSO’dan

Bir çağrıda BTSO’dan

BTSO Başkanı Emin Semercioğlu, oda üyeleri ve Bolu halkını Afrika’ya yardım konusunda seferber olmaya çağırdı.   Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, düzenlediği basın toplantısıyla TOBB...

BTSO Başkanı Emin Semercioğlu, oda üyeleri ve Bolu halkını Afrika’ya yardım konusunda seferber olmaya çağırdı.

 

Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu, düzenlediği basın toplantısıyla TOBB tarafından ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğiyle ülke genelinde başlatılan yardım kampanyasıyla oda üyeleri ve Bolu Halkını Afrika’ya yardım konusunda seferber olmaya çağırdı. “Bugün Afrika büyük bir insanlık dramına sahne olmakta, başta Somali, Etiyopya, Kenya, Eritre, Tanzanya, Uganda ve Brundi gibi ülkelerde yaşayanlar olmak üzere 40 milyon kişi ciddi bir açlık tehlikesiyle mücadele veriyor” diyen BTSO Başkanı Emin Semercioğlu “Kuşkusuz ki zor günlerinde Afrikalı kardeşlerimize bekledikleri yardım elini uzatmak “komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir” kültürü içinde büyüyen ve yetişen bizler için en öncelikli insani görevlerden birisidir. Bu bağlamda, açlık ve sefalet içinde ıstırap çeken Afrikalı çocuk, kadın ve yaşlılara içinde bulunduğumuz Ramazan ayında yardımda bulunabilme düşüncesinden hareketle Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Diyanet İşleri Başkanlığı işbirliğinde “Afrika’ya Açlık Felaketine Yardım Kampanyası” adı altında nakdi ve ayni yardım kampanyası başlatılmış bulunmaktadır” dedi.

Semercioğlu “Kampanya kapsamında toplanacak ürünler, resmi kanallardan bölgeye intikal ettirilecektir. Ayni yardımlar ile ilgili olarak sağlık sebepleri ve kültürel yaşam biçimleri dolayısıyla sadece belirli ürünler kampanyaya dahil edilebilmektedir. Bu ürünler şunlardır: Sıvı yağ (ayçiçeği yağı, kanola yağı, mısırözü yağı), toz şeker, un, makarna (çubuk), süt tozu (klasik), bebe bisküvisi, buğday yarması, tuz ve çocuk maması. (Ürünlerin son kullanma tarihlerine en az 6 ay kalmış olmalıdır.)

Ayrıca, TOBB tarafından açılan yardım hesabı aracılığıyla da kampanyaya nakdi yardımda bulunulabilecektir (T. İş Bankası TOBB Şubesi – IBAN TR88 0006 4000 0014 3750 0003 33). Konuyla ilgili detay bilgi Odamız Genel Sekreterliğinden alınabilecek olup, herkesi bu anlamlı ve önemli kampanyaya gerek ayni, gerekse maddi katkılarıyla katılmaya ve Afrika’da güç koşullar altında yaşam mücadelesi veren insanlar için birer umut ışığı yakmaya davet ediyoruz” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.