Bir dokun bin Ah işit!

Bir dokun bin Ah işit!

Hak ve Eşitlik Partisi üyeleri Gerede esnafını ziyaret ettiler. HEPAR Bolu Merkez İlçe Başkanı Meşküre Kaya Gerede’de AKP’nin oylarının % 90’lara dayanmasının nedenini keşfettiklerini söyleyerek; “Bayanlar...

Hak ve Eşitlik Partisi üyeleri Gerede esnafını ziyaret ettiler. HEPAR Bolu Merkez İlçe Başkanı Meşküre Kaya Gerede’de AKP’nin oylarının % 90’lara dayanmasının nedenini keşfettiklerini söyleyerek; “Bayanlar özellikle eşlerinin talimatları doğrultusunda, gençler de aile büyüklerinin istekleri doğrultusunda oylarını AKP yönünde kullandıklarını ifade ettiler ”şeklinde konuştu.

 

HEPAR Bolu İl Başkanı Ali Rıza Dursun, Başkan Yardımcısı Habib Arslan, Disiplin Kurulu Üyesi Emine Dursun, Merkez İlçe Başkanı Meşküre Kaya ve parti üyesi Serkan Cerlet Gerede esnafını ziyaret ederek dertlerini dinlediler. HEPAR Bolu Merkez ilçe başkanı Meşküre Kaya Gerede esnafının AKP iktidarı döneminde Gerede’ye bir çivi dahi çakılmadığını ve doğru dürüst bir yatırım yapılmadığını dile getirdiğini söyleyerek; “Esnaf Gerede de bir kanalizasyon arıtması yapıldığını ancak buradan çok kötü ve rahatsız edici kokuların geldiğini, ayrıca Gerede’nin doğusunda çöplük yapıldığını ve Ağustos ayında kötü kokular nedeniyle oradan geçilemediğini belirttiler.” Şeklinde konuştu. Gerede esnafının ilçede İşsizlik sorununun bulunduğunu özellikle bayanların çalışabileceği bir iş alanının bulunmadığından da yakındığını vurgulayan Meşküre Kaya; “ Bayanlar ‘Başımıza bir şey gelse çalışacak bir iş yok. Ne bir fabrika, ne de bir iş alanı yok bizim çalışabileceğimiz. Tabakçılar da başka iş yapılmasını istemiyorlar, fabrika açtırmıyorlar’ şeklinde durumlarını ifade ettiler “ biçiminde konuştu. Gerede de oyların büyük oranda AKP’ye verildiğini de ifade eden Kaya; “Bunun nedenini sorduğumuzda bayanların özellikle eşlerinin talimatları doğrultusunda, gençlerin de aile büyüklerinin istekleri doğrultusunda oylarını kullandıkları ifade ediliyor.” diye konuştu. Gerede halkının suya ihtiyaçları olmasına rağmen Ankara’ya su verilmesi hususuna da bir anlam veremediklerini kendilerine ilettiğini de sözlerine ekleyen Meşküre Kaya “Bize birçok kere “Gerede ye gitmeyin. Oradaki sonuç ortada” diyorlardı. Ama biz her şeye rağmen her yere gitmeliyiz ve özellikle de Gerede ye gitmeliyiz dedik ve gittik. Genel Başkanımız Osman Pamukoğlu’nun deyimiyle, “Hayat, karar ve eylemden ibarettir.” İyi ki de gitmişiz. Yapılan esnaf ziyaretlerinde; değerli esnafların, halkın ve gençlerin sıcak ilgisi bizleri çok mutlu etti.” Şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.