“Birleşmeden Bolu halkı Kazançlı çıkmıştır”

“Birleşmeden Bolu halkı Kazançlı çıkmıştır”

Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hüseyin İka, Bolu Köroğlu devlet Hastanesi ve İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin 24 Mart tarihinden itibaren tek çatı halinde birleştiğini söyledi.   Bolu...

Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hüseyin İka, Bolu Köroğlu devlet Hastanesi ve İzzet Baysal Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'nin 24 Mart tarihinden itibaren tek çatı halinde birleştiğini söyledi.

 

Bolu Köroğlu Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Hüseyin İka, Bolu İzzet Baysal Devlet Hastanesi Merkez Ünite, Köroğlu Ünitesi ve Kadın Doğum Çocuk Hastalıkları Ünitesi olmak üzere üç ünite halini aldığını, bunların tamamından kendisinin sorumlu olduğunu ifade etti.  İka, “Kurumumuzda her akşam Kadın Doğum Çocuk Hastalıkları, dâhiliye, genel cerrahi ve anestezi uzmanı nöbet tutmakta olup, bu branşların dışında üç uzman hekimde idari olarak nöbet yapmaktadır. Böylece her akşam kurumumuzda sekiz uzman hekim kontrolünde hareket etmektedir” dedi. Acil poliklinik alanlarında 4 pratisyen hekimin hizmet verdiğini belirten İka, ''Son birleşme ile birlikte bir yılda 780 bin hastaya bakan bir kurum olduk. Bir yıl içinde hastanemizde yatan hasta sayısı ise 26 bine ulaşmıştır'' şeklinde konuştu. Devlet Hastanesi olmanın öngörüsü içinde, kurumda yapılan tedavide bir problem yaşanmadığını bildiren İka, ''Hastanemiz, sağlık hizmeti vermeyi planlayan ve kar amacı gütmeyen, işletmeciliği ikinci planda tutan bir kurumdur. Kurumumuzda bin 250 kişi çalışmakta ve her biri özveri ve fedakârlıkla çalışmakta. Yeni birleşme ile kurumumuz kendi içinde yapılan tetkikler ve tedaviler aşamasında sürekli gelişen ve büyüyen bir yapıya dönüştü'' diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.