Bizans oyunları günümüzde de sahneye konuluyor

Bizans oyunları günümüzde de sahneye konuluyor

MHP Bolu Milletvekili adayları İstanbul’un fethinin 558. yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundular. MHP Milletvekili Adayları Dr. Murat Yapıcı ve M. Faruk Yazgan parti binasında, İstanbul’un fethinin 558....

MHP Bolu Milletvekili adayları İstanbul’un fethinin 558. yıl dönümü dolayısıyla açıklamalarda bulundular.

MHP Milletvekili Adayları Dr. Murat Yapıcı ve M. Faruk Yazgan parti binasında, İstanbul’un fethinin 558. yıl dönümü dolayısıyla basın mensuplarına  açıklamalarda bulundular. İstanbul’un fethinin 558. Yıl dönümünün kutlandığını söyleyen M. Faruk Yazgan. “ fethi, yüce peygamberimiz Hz. Muhammed’in iltifatına mazhar olmuştur.  Peygamberimiz, İstanbul mutlaka fethedilecektir, onu fetheden komutan ne güzel komutan, onu fetheden askerler ne güzel askerdir buyurmuşlardır” sözlerini kaydetti. Yazgan; ” Fetih’ten önce oynanan Bizans oyunları ne yazık ki günümüzde de yeniden sahneye koyulmaktadır.”diye konuştu. Yazgan; “ Bizler Türk milleti olarak daima uyanık olmak zorundayız. Geçmişte olduğu gibi bugün de birlik ve beraberliğimizi muhafaza etmemiz lazımdır. Milliyetçi Hareket Partisi olarak tüm milletimizi fetih ruhu ile bu çatı altında toplamaya davet ediyoruz.” Dedi.

 

Yapıcı, Metin’e cevap verdi

Dr. Murat Yapıcı konuşmasının başında İstanbul’un fethinin 558. yıl dönümünü kutladı, Fatih Sultan Mehmet ile aziz şehitlerimizi rahmetle andığını belirtti. Yapıcı; “İstanbul’un fethi, Türk tarihinde çok önemli bir dönüm noktasıdır. Çok değerli arkadaşımızın belirttiği gibi  12 Haziran seçimleri de bir dönüm noktası olacaktır. Bu seçimlerle ilgili ayrıca “Fatih Metin’in projelerinizi açıklayınız” sözüne karşılık, bizim Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türkiye genelindeki projelerimiz yanında yerel projelerimizi de paylaşıyoruz. Ancak bunları kamuoyunda bilinemediği gibi bir kanaatimizde mevcuttur. Fatih Metin arkadaşımızın bu isteğinin bir açıklama ile kalmamasını, kendilerinin belirleyecekleri bir televizyon kuruluşunda, seçime katılacak partilerin birinci sıra adaylarının da katılacağı bir programla, seçimlerde doğru bilgilenebilmesi,  aziz milletimizin doğru karar verebilmesi için bir tartışma programında olmayı diliyoruz. Kendisine böyle hodri meydanlar demek yerine böyle bir programda Bolumuzun problemlerini tartışmaya çağırıyoruz. Bu duygularla değerli arkadaşlarımızı bu programı hazırlamaya ve katılmaya davet ediyorum. “ dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.