Bol bol soru sorun Bol bol not alın

Bol bol soru sorun Bol bol not alın

Bolu Anadolu Teknik Eğitim Vakfı (BATEV) ve İzzet Baysal Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi işbirliğinde hazırlanan “Geleceğin Mesleki Ara Elemanlarının Avrupa’da Uygulamalı Eğitimi” isimli öğrenci projesi ile ilgili...

Bolu Anadolu Teknik Eğitim Vakfı (BATEV) ve İzzet Baysal Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi işbirliğinde hazırlanan “Geleceğin Mesleki Ara Elemanlarının Avrupa’da Uygulamalı Eğitimi” isimli öğrenci projesi ile ilgili olarak BATEV Başkanı Azmi Özaydın, İzzet Baysal Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Müdürü İsmail Doğru, Müdür Yardımcısı ve Proje Koordinatörü Murat Özkan ile 4 kişilik öğrenci grubundan oluşan heyet Bolu Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Emin Semercioğlu’nu ziyaret etti. Emin Semercioğlu, öğrencilere gezi ve incelemeleri süresince bolca soru sormalarını ve notlar almalarını önererek; “Yaptıkları işlerini önemsemeyen, merak etmeyenlerden olmayın. Merak en önemli unsurdur.”dedi.

 

Bolu Anadolu Teknik Eğitim Vakfı BTSO Başkanı Emin Semercioğlu’na bir ziyaret gerçekleştirdi. Ziyarette Avrupa Birliği Leonardo Da Vinci Meslek Eğitim Programı kapsamında gerçekleştirilecek olan proje ile ilgili bilgiler veren proje koordinatörü Murat Özkan, hazırlanan projenin 2010 yılında kabul edilen LDV projeleri arasında bütçesi en yüksek öğrenci projesi olduğunu ifade ederek söz konusu projenin, Türkiye’de bir seferde en fazla öğrenci ve öğretmenin hareketliliğe dahil olduğu proje olma özelliği de taşıdığını söyledi. Murat Özkan, Bolu TSO’nun yanı sıra 5 adet KOBİ’nin de ortak olduğu proje kapsamında 60 öğrenci ve 12 öğretmenin Almanya ve Macaristan’da kendi alanlarındaki işyerlerinde staj çalışması yapacaklarını bildirdi. Projenin başarılı biçimde gerçekleştirilebilmesi ve projeden beklenen sonuçların başarıyla alınabilmesi temennisinde bulunan Bolu TSO Başkanı Emin Semercioğlu, projenin hazırlanması ve uygulaması sürecinde emeği geçen herkese teşekkür etti. Heyette yer alan öğrencilere birtakım tavsiyelerde de bulunan Başkan Emin Semercioğlu, bu gibi proje gezilerinin diğer ülkelerdeki çalışma sistemlerini inceleyebilme açısından öğrencilerin ufkunu açabileceğini dile getirdi. Semercioğlu, öğrencilerden buralarda gördükleri her önemli detayı hafızalarına kayıtlamalarını isteyerek bu bilgilerin ileriki dönemlerde iş yaşantılarında faydalı olabileceğini hatırlattı. Öğrencilere “Yaptıkları işlerini önemsemeyen, merak etmeyenlerden olmayın. Merak en önemli unsurdur. Merak ederseniz soru sorarsınız, soru sorarsanız da bilgi kazanırsınız. Unutmayın, soran da bilendir, cevaplayan da bilendir” diyen Emin Semercioğlu, öğrencilere gezi ve incelemeleri süresince bolca soru sormalarını ve notlar almalarını tavsiye etti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.