Bölgesel Tema ön plana çıkarılacak

Bölgesel Tema ön plana çıkarılacak

İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan Tüyap Fuar Merkezi'nde 10-13 Şubat tarihlerinde düzenlenecek EMİTT 2011 Fuarı'nda 2 bin metre kare alanda stant açacak olan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) hazırlıklarını tamamladı....

İstanbul Beylikdüzü'nde bulunan Tüyap Fuar Merkezi'nde 10-13 Şubat tarihlerinde düzenlenecek EMİTT 2011 Fuarı'nda 2 bin metre kare alanda stant açacak olan Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) hazırlıklarını tamamladı. Bolu Valisi İbrahim Özçimen, ''Bölgemiz turistik değerler açısından çok zengin bunu değerlendirmek isteyen yatırımcıları bölgemize bekliyoruz'' dedi.

 
Doğu Marmara İlerinin (Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova) ortaklaşa katılacağı  EMİTT fuarına 3 aydır yapılan hazırlıklar tamamlandı. Kocaeli, Sakarya, Düzce, Bolu ve Yalova illerinin İl Kültür ve Turizm Müdürlükleri, Büyükşehir veya ilçe Belediye Başkanlıkları ve İl Özel İdareleri yetkililerinin katıldığı ve Doğu Marmara Kalkınma Ajansı uzmanlarının organize ettiği toplantılar sonucunda yapılan çalışmalarda EMİTT fuarında yapılacak stant ve etkinlikler belirlendi. Bölgemizdeki bulunan  turizm ve kültürel bölgelerinin en iyi şekilde uluslar arası arenada nasıl sergileneceği en ufak ayrıntılara kadar inilerek programlandı.  4 gün sürecek fuar boyunca yapılacak etkinliklerle fuara renk katılacak.

 

Kimler var kimler…

 

Fuarın birinci günü Türkiye’nin ünlü futbolcuları  Hakan Şükür, Rıdvan Dilmen, Oğuz Çetin gibi saygın futbolcular EMİTT fuarındaki stanttı ziyaret etmesi bekleniyor. Ayrıca aynı gün Sakarya’lı olan Kenan Sofuoğlu’da  bir gösteri yapacak.11 Şubat Cuma Günü Doğu Marmara Stanttında Armenit Müzik Grubu, Çocuk Mehter Ekibi, Başiskele yöresel ürünler defilesi, Geyve Halk Oyunları ekibi etkinlikleri yapılacak. 11 Şubat Cumartesi Günü Doğu Marmara Stant tında, Dağıstan Köy Düğünü Halk Oyunu, Karadeniz ekibi, Bolu Belediyesi Halk Oyunları Ekibi, AİBÜ Türk Halk Oyunları Ekibi etkinlikleri yapılacak. 12 Şubat Pazar Günü Doğu Marmara Stant tında, Karasu Halk Oyunları Ekibi, Köroğlu oyunu, 70’lik Delikanlılar (Ateş Dansı) ,Göynük Belediyesi Defilesi, Roman Gurubu etkinlikleri yapılacak.

 

Fuar Bolu’nun tanıtımına katkı sağlayacak

 

Fuar hakkında bilgi veren Doğu Marmara Kalkınma Ajansı (MARKA) Yönetim Kurulu Üyesi ve Bolu Valisi İbrahim Özçimen, ''Türkiye'de bir ilk olan 5 ilin ortaklaşa katıldığı EMİTT Doğu Akdeniz Turizm ve Seyahat fuarına bütün herkesi davet ediyorum. Fuar boyunca yapılacak etkinliklerle çok güzel geçmesini beklediğimiz EMİTT Turizm ve Seyahat Fuarında bölgemizde bulunan bütün turizm alanlarını tanıtacağız. Bölgemiz turistik değerler açısından çok zengin bunu değerlendirmek isteyen yatırımcıları bölgemize bekliyoruz. 2011 yılında ve sonraki yıllarda kazanmak isteyen yatırımcıları bölgemize davet ediyorum'' dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.