Bologna uyum süreci AİBÜ’de masaya yatırıldı

Bologna uyum süreci AİBÜ’de masaya yatırıldı

Bologna Uzmanları eşgüdüm toplantısı için Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde bir araya geldi.   Karşılaştırılabilir, rekabetçi ve şeffaf bir yükseköğretim alanı oluşturma hedefiyle ortaya...

Bologna Uzmanları eşgüdüm toplantısı için Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde bir araya geldi.

 

Karşılaştırılabilir, rekabetçi ve şeffaf bir yükseköğretim alanı oluşturma hedefiyle ortaya çıkan Bologna Süreci ile ilgili Yüksek Öğretim Kurulu çalışmaları aktif bir şekilde devam ediyor. Bu çerçevede 2009-2011 dönemi Bologna Uzmanları Ulusal Takımı Projesi Bologna Uzmanları Eşgüdüm Toplantısı Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde gerçekleştirildi.

 

22-23 Ocak tarihleri arasında düzenlenen toplantıya Yükseköğretim Kurulu Başkan Vekili Prof. Dr. Ömer Demir, Yükseköğretim Kurulu Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Özveren, AİBÜ Rektörü Prof. Dr. Hayri Coşkun, Bologna Uzmanları Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Zafer Gül, Prof. Dr. Fahri Yavuz, Prof. Dr. İsmail Naci Cangül, Prof. Dr. Miraç Akçay, Prof. Dr. Ahmet Selamoğlu, Prof. Dr. Nebahat Sarı, Prof. Dr. Lerzan Özkale, Prof. Dr. Metin Toprak, Prof. Dr. Gönül Akçamete, Prof. Dr. Mehmet Emin Köktaş, Prof. Dr. Süheyda Atalay, Prof. Dr. Selda Önderoğlu, Yrd. Doç. Dr. Ömer Açıkgöz , AB ve Uluslararası İlişkiler Birim Sorumlusu Yrd. Doç Dr. Armağan Erdoğan, AB ve Uluslararası İlişkiler Biriminden Canan Unvan, Seçil Aslan, Muharrem Kaplan katıldı. İlk gün oturumlarında “Yeterlilikler çalışmalarında gelinen aşama, alan yeterlilik çalışmaları”, “AKTS çalışmalarında uygulamalar”, “Öğrenme kazanımlarının ölçülmesi” konu başlıkları ele alındı. Dört oturumdan oluşan toplantı iki gün boyunca Abant İzzet Baysal Üniversitesi’nde devam etti. Toplantı, ikinci günün sonunda Bologna uyum süreci 2011 takviminde gerçekleştirilecek olan aktivitelerin planlanması ile son buldu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.