Bolu etkinliklerin yıldızı olacak

Bolu etkinliklerin yıldızı olacak

Ümraniye belediyesi Ramazan ayı boyunca, 7 ayrı noktada, her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verecek. Her yıl olduğu gibi bu yılda hemşeri derneklerini Ümraniye Meydanı'nda buluşturacak olan Ümraniye belediyesinin etkinliklerine...

Ümraniye belediyesi Ramazan ayı boyunca, 7 ayrı noktada, her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verecek. Her yıl olduğu gibi bu yılda hemşeri derneklerini Ümraniye Meydanı'nda buluşturacak olan Ümraniye belediyesinin etkinliklerine ilimiz Bolu’da katılacak.

 

Kuracağı açık hava sofrasında 100 bin kişiye iftar yemeği vermeyi hedefleyen Ümraniye belediyesi, hemşeri derneklerini Ümraniye Meydanı'nda buluşturacak. Dopdolu bir Ramazan ayı programı hazırlayan Ümraniye Belediyesi, vatandaşların Ramazan ayını en iyi şekilde idrak edilebilmesi amacıyla hazırlıklarını tamamladı. Ümraniye Belediyesi, Ramazan ayı boyunca, 7 ayrı noktada, her gün 5 bin kişiye iftar yemeği verecek, 8 bin aileye de erzak yardımı yapacak. 10 mahalleye yönelik Mahalle İftarları verecek olan Ümraniye Belediyesi, kuracağı açık hava sofrasında 100 bin kişiye iftar yemeği vermeyi hedefliyor. Belediye ayrıca hemşeri derneklerini bu yıl da Sondurak mevkiinde (TRT Lojmanları) iftar programlarında buluşturacak. Bu yıl ilk kez Ümraniye Meydanı'nda yapılacak Ramazan etkinliklerinde çok sayıda konser, tiyatro, sahne gösterileri ve söyleşiler, Ümraniyelileri bir araya getirecek.

Açık havada 100 bin kişilik iftar sofrası hedefleniyor
Geçen yıl Alemdağ Caddesi'ne 40 bin kişiyi iftarda bir araya getiren Ümraniye Belediyesi, bu yıl hedefini büyüterek 100 bin kişilik dev iftar bir iftar sofrası kurmayı hedefliyor. Binlerce kişiyi aynı sofrada buluşturarak birlik ve beraberlik duygusunu pekiştirmeyi amaçlayan Ümraniye Belediyesi'nin 7 Ağustostaki açık hava iftar sofrası, Alemdağ Caddesi üzerinde, Ümraniye Son Durak mevkiinde bulunan Ramazan etkinlikleri alanından Santral mevkiine kadar, yeni yapılan meydan ve ara sokakları da kapsayacak.

Hemşeriler bu yıl da etkinliklerde buluşacak
Ümraniye Belediyesi tarafından geleneksel Türk mimarisine uygun bir tarzda hazırlanan ahşap evde gerçekleştirilecek etkinlikler kapsamında, geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da hemşeri iftar geceleri düzenlenecek. Anadolu'nun farklı yörelerine ait kültürler, Ramazan gecelerinde Ümraniye'de sergilenecek. Alanda yer alan stantlarda dernekler kendi yöresel ürünlerini ve kültürlerini tanıtacak. Etkinlikler kapsamında Şile-Ağva, Ordu, Sivas, Rumeli, Çorum, Serhat İlleri, Van, Bolu, Yozgat, Rize, Çemişgezek, Erzurum, Giresun, Kastamonu, Çankırı, Bayburt, Bingöl, Gümüşhane, Balıkesir, Trabzon, Sinop ve Bartın dernekleri geceler düzenleyecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.