“Bolu hak ettiği şekilde temsil edilecek”

“Bolu hak ettiği şekilde temsil edilecek”

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Adayları Tanju Özcan ve Hakkı Fidan Çobankaya Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Köy sakinlerine hitap eden Tanju Özcan ve Hakkı Fidan, Bolu’nun hak ettiği şekilde...

Cumhuriyet Halk Partisi Bolu Milletvekili Adayları Tanju Özcan ve Hakkı Fidan Çobankaya Köyü’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Köy sakinlerine hitap eden Tanju Özcan ve Hakkı Fidan, Bolu’nun hak ettiği şekilde temsil edilmesi için 12 Haziran’da CHP’ye destek verilmesi gerektiğini belirtti.

Köy kahvesinde çok sayıda vatandaşın katılımıyla düzenlenen toplantıda köyün sorunların dinleyen CHP adayları, çarenin halkın iktidarı yani CHP olduğunu ifade ederek, vatandaşlardan kendilerine destek olunmasını istedi.

“Avukatların durumu iyi”

Köy sakinlerine yaptığı konuşmada 9 yıllık mevcut iktidarda avukatların iyi iş yaptığını belirten Tanju Özcan, “Ben de 14 yıllık avukatım. Bunu her avukat söylemez. Son 9 yılda işlerimiz çok arttı. Dava sayıları ikiye üçe katlandı. Bakın Bolu’daki icra sayısına, durumu kolaylıkla anlarsınız. Madem ekonomi bu kadar iyi, niye vatandaşlarımız icra dairelerinde sürünüyor? 12 Haziran’da CHP’ye verilecek destekle dar gelirli vatandaşlarımız, emeklimiz, çiftçimiz, öğrencimiz, işçimiz rahat bir nefes alacak. Bizim projelerimiz her zaman halktan yana. İktidar partisinin projelerine bakın, içinde çiftçi var mı? İşçi var mı? Dar gelirli vatandaşlarımız var mı? Emekli var mı? Yok. Onların projeleri büyük müteahhitleri, dolar milyonerlerini, bankerleri ilgilendiriyor. Kanal projesine yatırılacak parayla milyonlarca işsize iş sahası yaratılır. Fakat bunların derdi zengini, yandaşını daha çok zengin yapmak. Vatandaşlarımız oyuna gelmesin, oyunu halkın iktidarını kurmak için kullansın” dedi.

Meclise hizmet için gidilir

Köy sakinlerinin mevcut Bolu Milletvekillerinden yakınması üzerine de, artık Bolu Halkının kendisini gerçek anlamda temsil edecek kişileri meclise göndermek istediğini söyleyen Tanju Özcan, “Her yerden aynı şikayet geliyor. Bunlara daha önce oy veren vatandaşlarımız bin pişman. Ne yazık ki kendi hükümetlerinin genel politikalarından bile Bolu’ya pay alamayan, susan, sesi çıkmayan vekiller Bolu’ya 9 senelik bir kayıp yaşattı. Bolulu bunu görüyor, bunu biliyor. Ben buradan bir kere daha söylüyorum; Allah bana bunlar gibi vekillik yaptıracaksa nasip etmesin. Ben vekil olduğumda Bolu için yumruğumu masaya vurmasını, Bolu’nun hakları için mücadele etmesini iyi bilirim. Sizlerin desteği ile Bolu’nun ve ülkenin kaderi İnşallah değişecek” şeklinde konuştu.

Oyunuzu CHP’ye verin

Toplantıda söz alan CHP Bolu Milletvekili Adayı Hakkı Fidan ise, Bolu köylüsünün kendisini iyi tanıdığını ifade ederek, 12 Haziran’da CHP’ye destek olunmasını istedi. Bolu köylerinin mevcut iktidarla büyük yara aldığını belirten Fidan, “Beni bilirsiniz. Ben de sizden biriyim. İktidar partisinin 9 yıllık dönemi ortada. Bu kadar yıl iktidar olacaksın ve hala köylüne dünyanın en pahalı mazotunu, en pahalı gübresini en pahalı tarım ilacını kullandıracaksın. Size çıkıp diyebiliyorlar mı; hayır bizim köylümüz dünyanın en pahalı mazotunu ya da gübresini kullanmıyor diye? Diyemiyorlar. Çünkü bunların hepsi gerçek. Bu kötü gidişatın düzelmesi için 12 Haziran’da CHP’ye desteklerinizi bekliyorum” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.