Bolu, herşeyin en iyisine layık

Bolu, herşeyin en iyisine layık

AK Parti Bolu Milletvekili Fatih Metin KOSGEB İcra Komitesi onayı ile yürürlüğe girecek yeni destek programları ile geri ödemeli ve geri ödemesiz destekler verileceğini vurgulayarak “bu desteklerden Bolu’daki KOBİ’lerimizin...

AK Parti Bolu Milletvekili Fatih Metin KOSGEB İcra Komitesi onayı ile yürürlüğe girecek yeni destek programları ile geri ödemeli ve geri ödemesiz destekler verileceğini vurgulayarak “bu desteklerden Bolu’daki KOBİ’lerimizin en üst seviyede faydalanabilmesi için 2010 yılı içinde KOSGEB müdürlüğü hizmete kazandırılmıştır” dedi.

 

AK Parti Bolu Milletvekili Fatih Metin, ''Bu tarihe kadar KOSGEB'in hedef kitlesi 400 bine yakın imalat sanayi KOBİ'siyken, yaklaşık 8 kat artışla bu rakam 3,4 milyona ulaşmıştır'' dedi. Metin, Türkiye'de toplam işletmelerin yüzde 99,9'unu, toplam istihdamın yüzde 81'ini, toplam katma değerin yüzde 59'unu, toplam yatırımların yüzde 62'sini ve toplam ihracatın yüzde 59'8'ini oluşturan KOBİ'lerin ekonominin, istihdamın, sanayinin adeta omurgası, kalkınma ve büyümenin lokomotifi olduğunu belirtti. Metin, ''Bu sektörün ülkemizdeki ilgili kuruluşu KOSGEB, 2009 yılında yapılan kanun değişikliği ile birlikte imalat sanayi işletmelerinin yanı sıra ekonomimiz içerisindeki yerleri ve istihdamdaki payları giderek artan hizmet ve ticaret sekterlerini de hedef kitlesine dâhil eden bir yapıya kavuşmuştur. Böylece KOSGEB, ülkemizin KOBİ'lerinden sorumlu ulusal kuruluşu niteliğine kavuşmuştur'' dedi. Bu tarihe kadar KOSGEB'in hedef kitlesi 400 bine yakın imalat sanayi KOBİ'siyken, yaklaşık 8 kat artışla bu rakamın 3.4 milyona ulaştığını dile getiren Metin, geliştirilmesi, kurumsallaşma, kalite ve verimliliğin arttırılması, teknolojik gelişmelere uyum ve yurt dışı pazarlara açılma gibi rekabetçi ve büyüme potansiyeline sahip büyük KOBİ'lerin destekleneceği yeni destek modelleri ile KOBİ'lerin ve girişimcilerin çok daha etkin, verimli hizmetler sunacağını kaydetti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.