Bolu insanının yüzü Benimle gülecek!##hb_manset.gif

Bolu insanının yüzü Benimle gülecek!##hb_manset.gif

İl Genel Meclis üyesi Hakkı Fidan Bolu İl kültür sitesinde yüzlerce katılımcının önünde milletvekili aday adaylığını açıkladı. Bolu’nun sorunlarını çözmek için hizmet yarışına...

İl Genel Meclis üyesi Hakkı Fidan Bolu İl kültür sitesinde yüzlerce katılımcının önünde milletvekili aday adaylığını açıkladı. Bolu’nun sorunlarını çözmek için hizmet yarışına girdiğini vurgulayan Fidan; “Bu ülkede halinden memnun olan adam kaldı mı? Bu sorunları ancak CHP çözer “ dedi.

 

Günlerdir adaylığını açıklaması beklenen Hakkı Fidan geçtiğimiz Pazar günü Bolu İl kültür sitesinde gerçekleştirilen bir törenle milletvekili aday adayı olduğunu resmen ilan etti. Yüzlerce kişinin katıldığı toplantıda ilk konuşmayı CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu yaptı.12 Haziran seçimlerinin Türkiye Cumhuriyeti için çok önemli olduğunu söyleyen Karakaşoğlu;”Bu seçimlere CHP olarak tüm kadrolarımızla en iyi şekilde hazırlanıyoruz. Sandıktan CHP çıktığında halkın iktidarı Türkiye’de kurulmaya başlanacak ve her alanda özgürlükler genişleyecek. Yargı bağımsız olacak özellikle medya üzerinde son dönemde daha da artan baskılara bir son verilecek” dedi.12 Eylül paşalarının altına araba çeken hükümetin darbecilerden hesap soramayacağının altını çizen Karakaşoğlu; “Halkın iktidarında hiç kimsenin telefonu dinlenmeyecek. Aile sigortası hayata geçecek. Bu kanun 1971 yılında Türkiye Büyük Millet Meclisinde kabul edilmişti. Bu uygulamayı 1979 yılında Meksika uygulamıştı. Son iki dönemdir ise Brezilya uyguluyor.”diye konuştu. Bütçeyi yaparken insan olgusuna ağırlık vereceklerini de vurgulayan CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu; “Halkın parasını yine halk için kullanacağız. Geçmişten devraldığımız ve Atatürk’ün bize bıraktığı mirası en iyi şekilde tepeye taşıyacağız” diye konuştu.

 

Bu ülkede halinden memnun olan adam var mı?

 

Daha sonra kürsüye yoğun alkışlar eşliğinde çıkan CHP Bolu Milletvekili aday adayı Hakkı Fidan sözlerine Pazar günü vefat eden eski Başbakanlardan Necmettin Erbakan’ın ailesine başsağlığı dileyerek başladı. Milletvekili olması halinde halkın sorunlarını meclise taşıyacağını vurgulayan Fidan; “Dünyanın en pahalı mazotunu Bolu çiftçisi kullanıyor, gübre fiyatları el yakıyor, ben bunları meclise taşımak ve çözüm üretmek için milletvekili aday adayı oluyorum” biçiminde konuştu. Kendi iş alanı olan Nakliyecilik sektöründe de ciddi sıkıntıların olduğunu söyleyen Fidan; “Artık Nakliyeci bu ülkede iş yapamaz hale geldi. Sanayicinin hali ise içler acısı. Eğer nakliyeci kazanırsa sanayici de kazanır. Kısaca toplumun tüm katmanları bu işten kazançlı çıkar.” Dedi. Fidan sözlerini “Bu ülkede ne emekli, ne sanayici, ne esnaf ne de çalışanlar kısaca hiç kimse hayatından memnun değil hâla bu ülkede halinden memnun olan adam var mı? Bu sorunları ancak CHP çözer. Ben bu yüzden aday oluyorum” şeklinde tamamladı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.