Bolu “rahat bir nefes alacak”

Bolu “rahat bir nefes alacak”

Pazar günü yapılan önseçim sonrasında kamuoyunun karşısına çıkan CHP’li Milletvekili adayları birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Önseçimden 4.sırada çıkan Kemal Alemdar şu anda Paris’te...

Pazar günü yapılan önseçim sonrasında kamuoyunun karşısına çıkan CHP’li Milletvekili adayları birlik ve beraberlik mesajı verdiler. Önseçimden 4.sırada çıkan Kemal Alemdar şu anda Paris’te bulunan Hakkı Fidan’ın milletvekilliğinden istifa etme girişimini kabullenemediklerini söyleyerek; “Hakkı Bey 3 Nisan’da başlayan ve 12 Haziranda sona erecek olan demokrasi şölenimizi bozmak istemeyecektir “dedi.

 

Cumhuriyet Halk Partisinde geçtiğimiz Pazar günü yapılan önseçim sonrasında yarışa katılan milletvekili adayları Hakkı Fidan haricinde basının karşısına çıktılar. Toplantının açılış konuşmasını yapan CHP Bolu il başkanı Mehmet Karakaşoğlu partilerinde yıllar sonra yapılan önseçimin örgüte büyük bir dinamizm kazandırdığını söyleyerek 12 Haziran genel seçimlerinde büyük bir başarının altına imza atacaklarını söyledi. Toplantıda ilk olarak konuşan milletvekili adayı Tanju Özcan Pazar günü yıllardan beri özlemi duyulan önseçimin yaşandığını söyleyerek; “Türkiye ortalamasının oldukça üzerinde bir katılımın olduğu önseçim yaşadık. Sandık’tan çıkan sonuca göre bana bu ekibin lokomotifi olma görevi verildi. O yüzden yüküm daha fazla arttı. CHP’nin bu seçimde başarılı olması için elimden ne geliyorsa yapacağım” diye konuştu. Özcan’dan sonra konuşan Mehtap Özcan Mısırlıoğlu ise 3 Nisan Pazar günü demokratik bir önseçimin yaşandığını vurgulayarak;”Liste üyelerimizin görüşleri doğrultusunda şekillendi. Bir kadının listede 2.sırada yer alması oldukça önemli bir olaydır. Bana bu fırsatı veren parti üyelerine çok teşekkür ediyorum. Hedefimiz 12 Haziran seçimlerinde Bolu’dan milletvekili çıkartmak ve iktidara gelmektir. Bundan sonra vaktimizin büyük bir bölümünü siyasi çalışmalarımıza ayıracağız” şeklinde konuştu. Daha sonra konuşan Kemal Alemdar 3 Nisan yapılacak önseçim için kullandığı “Demokrasi şöleni” teriminin CHP’de çok çabuk kabul gördüğünü söyleyerek;”Asıl büyük şölen 12 Haziran’da yapılacaktır.3.sırada yer alan sevgili arkadaşım Hakkı Fidan umuyorum ki bu şöleni bozmak istemeyecektir. Biz Hakkı bey’in milletvekili adaylığından istifa girişimini kesinlikle kabul etmiyoruz.”dedi. Bu şölene katkı sağlamak adına aday olduğunu vurgulayan Alemdar;”1.sıra adayımızın meclise gitmesine kesin gözle bakıyoruz 2.sıradaki adayımızın meclise gitmesi için elimden ne gelirse yapacağımın bilinmesini istiyorum. Sayın Mehtap Hanım uygun görürse onun çantacısı olarak köşe köşe bucak bucak çalışmak istiyorum. Başarmak için önce çalışmak gerekir. Özeleştiri yapmasını bilmeyenler kendilerini devrimci olarak kabul edemezler” dedi. Son olarak konuşan Sami Özdemir ise ön seçimde 5.sırada çıktığını vurgulayarak;”İlk defa geldiğim ve katıldığım bu ailede çok büyük sevgi ve ilgi gördüm. İlk sırada yer alan adaymış gibi çalışacağıma söz veriyorum” dedi. Toplantı sonunda bir konuşma yapan eski belediye başkanlarından Necdet Gören ise Türkiye’de çocuklarının geleceğini düşünen herkesin tercihinin Cumhuriyet Halk Partisi olması gerektiğini vurgulayarak;”4000 üyesi olan bir parti Bolu gibi bir yerde milletvekili çıkartamazsa bu büyük bir başarısızlık olur. Burada üyelerin görevlerini tam anlamıyla yerine getirmedikleri gibi bir sonuç ortaya çıkar. Bunun için partimin emrinde aynen bir milletvekili adayı gibi çalışacağımın bilinmesini istiyorum” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.