Bolu trafiğine neşter vurulacak##hb_manset.gif

Bolu trafiğine neşter vurulacak##hb_manset.gif

  Bolu İl Emniyet Müdürlüğü 14 Şubat Pazartesi gününden itibaren Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı 4 adet resmi asayiş ekibine dijital fotoğraf makinesi dağıtarak, park yasağı ile...

 

Bolu İl Emniyet Müdürlüğü 14 Şubat Pazartesi gününden itibaren Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı 4 adet resmi asayiş ekibine dijital fotoğraf makinesi dağıtarak, park yasağı ile çift sıra park eden araçların fotoğraflarını çekecek. Böylelikle Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü görevlilerince, kural ihlalini yapan araçlara, elde edilen tespitler doğrultusunda cezai işlem uygulanacak.

 

İl Emniyet Müdürlüğü, Bolu halkının daha huzurlu ve daha güvenli bir yaşam alanında olmalarını ve trafik düzeninin sağlıklı bir şekilde sağlanabilmesi için başlattığı güvenlik kamera sistemi çalışmalarından sonra, şimdi de şehir içi trafiğinde yasalara uymayanlar hakkında denetimlerini arttırdı. Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğüne bağlı trafik ekiplerince yapılan denetimlerin yanı sıra, Şehir Merkezine Mobil Elektronik Sistem Entegrasyonu (Mobese) sistemine bağlı olmak üzere takılan toplam 35 hareketli, 28 sabit kameranın görüntüleri 24 saat İl Emniyet Müdürlüğünce izlenerek, kural ihlali yaptığı görüntülerle tespit edilenlere gerekli yasal işlemler uygulanıyor. Söz konusu önlemlere ilaveten 14 Şubat 2011 tarihi itibariyle, Bolu İl Emniyet Müdürlüğü, Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı 4 adet resmi asayiş ekibine dijital fotoğraf makinesi dağıtılarak, park yasağı ile çift sıra park eden araçların, bu ekiplerce fotoğraf tespiti yapıldıktan sonra Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü görevlilerince, kural ihlalini yapan araçlara, elde edilen tespitler doğrultusunda cezai işlem uygulanmaya başlanılacak. İl Emniyet Müdürlüğü yetkilileri,  şehir içindeki trafik denetim ve kontrollerinin bundan böyle de artarak devam edeceğini belirterek, özellikle park yasağı ihlallerine karşı sürücülerin daha duyarlı olmalarını istediler.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.