“15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız”

“15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız”

Fethullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması tarafından gerçekleştirilen hain darbe girşiminin yıl dönümünde Hukukçular Derneği Bolu İl Temsilcisi Avukat Fikret Çıracı yazılı basın açıklaması yaptı. Çıracı; “15 Temmuz’u asla unutmayacağız ve unutturmayacağız” dedi.

Haber: Ceylan Beykoz
Konuyla ilgili yaptığı yazılı basın açıklamasında Avukat Fikret Çıracı şunları söyledi; “15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ Terör Örgütü’ne mensup ve Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde konuşlanmış hain teröristler tarafından ülkemiz silahlı ve kanlı bir darbe girişimi ile karşı karşıya kalmıştır. Milletimizin aklında ve yüreğinde unutulmayacak izler bırakan 15 Temmuz darbe girişiminin 1. sene-i devriyesini yaşadığımız bu günlerde, ülkemizi bölme planının bir parçası olan 15 Temmuz hain girişimini gerçekleştirenlere karşı olan öfkemiz ve şehitlerimiz için duyduğumuz acımız oldukça tazedir. 15 Temmuz 2016 tarihini asla unutmayacağız ve unutturmayacağız. 15 Temmuz, İstiklal Harbinin bitmediğini, yarım kalan hesaplaşmanın sürdüğünü, bu hesaplaşma içerisinde tek değişikliğin, bu hesaplaşmanın doğrudan değil de hem Ortadoğu’da hem de ülkemiz içerisinde emperyalist güçlerin maşaları vasıtasıyla devam ettiğini göstermektedir. İşbu kalkışma da içimizdeki hain ve beyinsizler eliyle yapılan emperyalist bir darbe girişimidir” diye söyledi. 
“KÜRESEL VAHŞET PROJESİNİN İÇİMİZE SIZAN MAŞALARIDIR”
Açıklamasının devamında Çıracı; “ İstiklal Harbinden bu yana ülkemizin karşılaştığı en büyük tehlike, en hain ve acımasız gecede, FETÖ Terör Örgütü, “Devleti” ele geçirmeye, milleti tahakküm altına almaya kalkıştı. Darbe girişiminin asıl amacı; ülkemizi tarihinde görülmemiş bir kaosa sürüklemek, kardeş kavgası başlatmak, Türkiye’yi iç savaş ortamına sokmak, Ortadoğu üzerinde yürütülen planlar dahilinde ülkemizi işgale açık hale getirmek ve Türkiye Cumhuriyeti’ni bir daha ayağa kalkamayacak duruma düşürmekti. 15 Temmuz gecesi, aziz vatanımızın tepesinde kanunsuzca uçaklar uçurup, helikopterler gezdirip, cadde ve sokaklarda tanklar dolaştıranlar, küresel vahşet projesinin içimize sızan maşalarıdır. Bu maşaları tutan eller kirlidir, kanlıdır ve tamamı birden ülkemizin ezeli ve ebedi düşmanlarıdır. FETÖ Terör Örgütü mensubu alçaklar en sonunda milletimize silah doğrultmuş, mermi ve bomba yağdırmıştır. 15 Temmuz darbe girişimi göstermektedir ki; Meclisi bombalayan, halkın üzerine ateş açan, Emniyet Müdürlüğü binalarını bombalayıp, polislerimizi şehit eden, tankları vatandaşların üzerine sürüp paletlerin altında her şeyi ezip paramparça eden, silahsız ve savunmasız masum insanları silahlarıyla şehit eden bu girişim şayet başarılı olsaydı; Irak, Suriye ve Mısır’da yapılanları kesinlikle gölgede bırakacaklardı” dedi. 
“CESARETİ VE İNANCI İLE MİLLETİMİZ TÜM DÜNYAYA GÖSTERDİ”
Çıracı, tankların, tüfeklerin, topların silahsız bir şekilde nasıl durdurulacağını cesareti ve inancı ile milletimizin tüm dünyaya gösterdiğini belirten Çıracı; “Başta Cenab-ı Allah’ın lütfu ve takdiri, millet olarak sahip çıktığımız milyonlarca mazlum ve mağdur mültecinin duası, Sn. Cumhurbaşkanının kararlı duruşu ve aziz milletimizin yekvücut olması ile bu hain girişim geri püskürtülmüştür. Milletimiz; cesareti ve feraseti ile bu belayı, bu fitneyi durdurdu, hain girişim karşısında dik durdu, canı pahasına değerlerini savundu. Milletimiz tarafından bütün dünyanın hayranlık besleyeceği şekilde tarihi bir destan yazıldı. Tankların, tüfeklerin ve topların karşısında silahsız bir şekilde nasıl durulacağını ve o tankların nasıl durdurulacağını cesareti ve inancı ile milletimiz tüm dünyaya gösterdi. Tankların ve silahlı teröristlerin karşısında, milletimizin cesur ve şanlı direnişi bir kez daha göstermiştir ki bir milletin asıl gücü tankı, topu, tüfeği değil, imanlı, inançlı, cesaretli ve şuurlu evlatlarıdır. 15 Temmuz gecesinde ve böylesine zor bir süreç içerisinde milli duygularla vatanını canı pahasına savunan yediden yetmişe herkesten Allah razı olsun” şeklinde belirtti. 
“ŞEHİTLERİMİZE ALLAH’TAN RAHMET DİLİYORUZ”
Çıracı 15 Temmuz’da gerçekleşen hain darbe girişiminde şehit düşenleri rahmetle andıklarını ifade ederek; “Milletimiz darbeye karşı durarak, Türkiye Cumhuriyeti devletini Milletin iradesi dışında hiçbir gücün yönetemeyeceğini ilan etmiştir. Elbette bunun için büyük bir bedel ödedik. Darbe girişimine karşı verdiğimiz bu mücadelede, 250 vatandaşımız şehit, 2301 vatandaşımız gazi oldu. Şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyoruz. Gazilerimizi şükranla anıyoruz. Milletimiz onları daima minnet, hürmet, rahmet ve destanlarıyla anacaktır. 15 Temmuz darbe girişimi, millet olmanın, bir ve beraber olmanın, aynı heyecan ve hissiyat içerisinde bu vatan toprakları içerisinde yaşamanın önemini bizlere bir kez daha göstermiştir” diye ifade etti. 
“DARBELERİN KARŞISINDAYIZ”
Son olarak Hukukçular Derneği olarak her türlü darbenin karşısında olduklarını ve seçilerek iktidara gelen meşru hükümetlere saygı duyduklarını söyleyen Çıracı; “Hukukçular Derneği’nin mensupları olarak, darbelerin karşısında olduğumuzu, seçilerek iktidara gelmiş meşru hükümetlere saygı duyduğumuzu, Milli iradenin ancak bu şekilde mümkün olabileceğini, 15 Temmuz gecesi yaşanan hain girişim ve hukuksuzluklar ile darbeci teröristlere karşı, milletin hakkını tankla silahla sokaklarda değil, adliye salonlarında “Hak, Hakikat ve Adalet” çizgisinden ayrılmadan aradığımızı, o gece şehit olan vatandaşlarımızın yakınlarının ve ayrıca gazilerimizin müşteki sıfatıyla dahil olduğu 15 Temmuz darbe davalarının sonuna kadar takipçisi olduğumuzu ve bundan sonraki süreçte de dirayetli bir şekilde olacağımızı bir kez daha kamuoyu ile paylaşmaktayız. Unutulmamalıdır ki; Milletimiz hainlerden, Demokrasimiz ise darbelerden büyüktür. Bu duygu ve düşüncelerle, bir daha darbe ve eşi benzeri görülmemiş hain girişimler yaşanmaması ümidi ile 15 Temmuz kalkışma ve ülkemizi işgale açık hale getirme girişiminin yıldönümünde tüm şehitlerimize Cenab-ı Allah’tan Rahmet, gazilerimize acil şifalar diliyor, milletimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.