3000 bin işçi için kuralar tamamlandı

3000 bin işçi için kuralar tamamlandı

Kara Yolları Genel Müdürlüğü, bünyesinde istihdam etmek üzere alacağı arasında Bolu’nun da bulunduğu 35 il için kura çekimi dün yapıldı. Kura çekimine bugün kalan iller için devam edildi.

Karayolları Genel Müdürlüğü (KGM) işçi alımı kura çekimi 30 ve 31 Mayıs’ta gerçekleştirildi. KGM Merkez ve taşra teşkilatında görev yapacak olan 3.000 işçi alımına başvuru yapan vatandaşların isimlerinin dahil edildiği kura çekimi dün ve bugün tamamlandı. Şehir ve mesleklere göre ilan edilen kadro sayısı kadar asıl ve asıl sayının 3 katı kadar da yedek aday için kura yolu ile yerleştirme işlemi, Türkiye Noterler Birliği çekiliş programıyla noter huzurunda 30 ve 31 Mayıs 2023 tarihinde düzenlendi. Kura sonuçları noter onayından sonra, Karayolları Genel Müdürlüğü’nün internet sitesinde yayınlanacak. Kura çekilişi şehirlerin trafik koduna göre sıralı bir şekilde, her bir şehir ve meslek adına ayrı ayrı kesintisiz kayıt altına alınarak gerçekleşti.

30 Mayıs’ta Adana, Adıyaman, Afyonkarahisar, Ağrı, Antalya, Amasya, Ankara, Artvin, aydın, Bilecik, Bitlis, Bingöl, Burdur, Bolu, Bursa, Balıkesir, Çanakkale, Çorum, Çankırı, Diyarbakır, Denizli, Elâzığ, Edirne, Erzurum, Erzincan, Eskişehir, Gaziantep, Gümüşhane, Giresun, Hakkâri Hatay, Mersin, Isparta, İzmir, Kars

31 Mayıs’ta ise Konya, Kocaeli, Kastamonu, Kırklareli, Kırşehir, Kayseri, Kütahya, Malatya, Manisa, Mardin, Kahramanmaraş, Muğla, Nevşehir, muş, Niğde, Sakarya, Rize, Samsun, Sinop, Siirt, Sivas, Tekirdağ, Trabzon, tokat, Şanlıurfa, Tunceli, uşak, Yozgat, Van, Zonguldak, Bayburt, Aksaray, Bartın, Karaman, Ardahan, Şırnak, Karabük, Düzce ve Osmaniye’nin kuraları çekildi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.