47 bin 888 öğrencinin karne coşkusu

2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Karne Töreni Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin’in katılımı ile Doğancı Ayşe-Yılmaz Becikoğlu İlkokulunda gerçekleşti.

47 bin 888 öğrencinin karne coşkusu

HABER MERKEZİ

Karne törenine Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin, Milletvekili Tanju Özcan, Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, İl Milli Eğitim Müdürü İbrahim Çavuşoğlu,  daire müdürleri, öğrenciler, veliler ve öğretmenler katıldı.

Doğancı Ayşe-Yılmaz Becikoğlu İlkokulu Çok Amaçlı Salon'da düzenlenen tören Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başladı.

Doğancı Ayşe-Yılmaz Becikoğlu Okul Müdürü Erhan Karakaş yaptığı konuşmasında okulun fiziki ve eğitim kadrosu hakkında bilgiler vererek, “Tatiller çocuklarımızın dinlenmeyi hak ettiği dönemlerdir. Bütün bir dönemin yorgunluğunu tatillerde atmak en büyük hakkınızdır. Ancak unutmayalım ki dinlenmek sadece boş vakit geçirmek değildir. Bunun için tatil süresince sizi dinlendirecek aktivitelerin yanı sıra zayıf olduğunuz konularda kendinizi takviye etmelisiniz. En önemlisi kitap okuma alışkanlığını edinmenin yollarını aramalısınız. Sizlere tavsiyem tüm yaşam süreniz boyunca sürekli okuyun, birbirinizi sevin ve paylaşmayı bilin. Araştırıcı olun, başkalarının fikirlerine saygılı olun, kendinize güvenin. Güven sizi başarılı kılar. Bizler sizlere güveniyor, vatanımız ve milletimizin yükselmesi için çalışacağınıza yürekten inanıyoruz” diyerek hem tatil yapacak öğrencilere, öğretmenlere ve velilere tavsiyelerde bulundu.

İlimizde 47 bin 888 öğrencinin bugün karne alacağını belirten İl Milli Eğitimi Müdürü İbrahim Çavuşoğlu ise yaptığı konuşmasında Bolu'nun eğitim durumu hakkında bilgiler vererek, "Sevgi öğretmen arkadaşlarımla birlikte 2'nci dönem daha çok çalışacağız. Öğrencilerimiz de tatilde dinlensinler, kar topu oynasınlar, ne yaparsanız yapın ama ders çalışmanız gerekmez bir kaç kitap okuyun. Okuma alışkanlığını geliştirin ve bol bol kitap okuyun" ifadelerine yer verdi.

Doğancı Ayşe-Yılmaz Becikoğlu İlkokulu'nda düzenlenen 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 1. Dönem Karne Töreni'nde 4'ncü ve 8'nci sınıf öğrencileri tarafından şiirler de okudular.

Daha sonra konuşan Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz ise, "Yaptığımız çalışmalarımızda öğrencilerimize okuma bilincini nasıl aşılayabiliriz bunun üzerinde durmamız gerekir. Okumaktan zevk alan bir toplum olmak durumundayız. Toplum olarak okuma konusunda çok gayretli olmadığımızı ifade etmek istiyorum. Çevre duyarlılığı konusunda da çok gayretli değiliz. Ne yaparsak yapalım bu çevre hepimizin. Bu çevre sadece bizim değil, dünyada yaşayan herkesin çevresi olduğunu unutmadan bu çevreye saygı duyacak ve bu çevreyi kirletmeyecek toplumu oluşturmamız lazım. Derslik ve öğretmen sayısı bakımından Bolu, Türkiye'de çok ileri durumda. Okulla aile arasındaki iş birliği daha önceki yıllara göre çok daha arttı. Bu önemli bir gelişme. Bu çocuklar bizim çocuklarımız. Bu çocuklar bizim çocuğumuz derken kendi çocuğumuz değil, ülkemizin çocukları ve ülkemizin geleceği. Onlar ne kadar iyi yetişirse ülkemizin geleceği o kadar düzgün ve ferah olur. Onun için çocuklarımız gözbebeğimiz ve onların üzerine titremeliyiz" dedi.

Tatilde dinlenmenin yanında okumanın da önemli olduğunun altını çizen Milletvekili Tanju Özcan, "Bu zamanda başarılı olmamız gerekiyorsa kitap okumalı ve zaman zaman da test çözmemiz gerekiyor. Okuma alışkanlığımızı artırmalıyız. Çocuklarımıza iyi tatiller diliyorum" dedi

Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin ise yaptığı konuşmada “Bugün öğrencilerimiz karnelerini alacaklar. Bazı öğrencilerimizin notları yüksek bazı öğrencilerimizin de notları düşük olabilir. Notları zayıf olan öğrencilerimizin özellikleüzülmemelerini arzu ediyoruz. Velilerimizin de bunu hoşgörü ile karşılayıp bu öğrencilerimizi tatilde dinlenip, ikinci dönemde daha çok çalışarak bu eksikliklerini ve noksanlığı telafi etmelerini bekliyoruz. Bilindiği gibi çağdaş medeniyetin yolu eğitimden geçmektedir. Sayın Valimiz Ahmet Zahteroğulları, her konuda olduğu gibi eğitim konusuna da geldiği günden beri çok önem vermektedir. Bunun etkisi yapılan sınavlarla, gösterilen başarılarla  kendisini göstermeye başlamıştır. Bu başarı öğrencilerimizin daha çok çalışmasıyla, öğretmenlerimizin bu konuya daha çok hassasiyet göstermesiyle, onların daha çok gayret etmesiyle daha iyi seviyelere götürülmesini arzu ediyoruz. Bu vesileyle bu okulun ismini taşıyan Ayşe-Yılmaz Becikoğlu'nu da tebrik ediyor ve kutluyoruz. Yıllardır böyle bir hizmetin verilmesinde katkıları olmuştur. Öğrencilerimizin, öğretmenlerimizin, Okul Aile Birliğinin, Milli Eğitim yetkililerinin, çok iyi bir diyalog içerisinde karşılıklı saygı ve sevgiye dayalı olarak eğitim ve öğretimin yükseltilmesi yönünde gerekli çabayı göstermelerini arzu ediyoruz. Bu duygularla özellikle öğrencilerimizin ailelerini ve öğretmenlerini daha çok sevmelerini, vatanını, milletini, bayrağımızı ve Cumhuriyetin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk'ü daha çok sevmeleri arzu ve temenni ediyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimize tatillerinde iyi tatiller geçirmelerini diliyoruz. 2'nci dönemde de öğrenci ve öğretmenlerimize başarılar diliyorum” şeklinde konuştu.

Daha sonra konuşmaların ardından okul bünyesinde açılan 7-19 yaş çocuklu Aile Eğitim kursuna katılan kursiyerlere başarı belgeleri verildi.

Düzenlenen tören Vali Vekili Mustafa Kemal Keskin ve beraberindekilerin öğrencilere karnelerini dağıtmaları ile sona erdi.

 

Güncelleme Tarihi: 25 Ocak 2015, 16:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124