600 yıllık duaya “amin” dediler

600 yıllık duaya “amin” dediler

1-3 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen 10. Mudurnu İpekyolu Kültür ve Turizm Festivali Bolu milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Tanju Özcan’ın katılımıyla başladı. 10.Mudurnu İpekyolu Kültür ve Turizm Festivali,...

1-3 Temmuz tarihleri arasında düzenlenen 10. Mudurnu İpekyolu Kültür ve Turizm Festivali Bolu milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Tanju Özcan’ın katılımıyla başladı.

10.Mudurnu İpekyolu Kültür ve Turizm Festivali, Festival’i dün başladı. Mudurnu Hükümet Meydanından başlayan Klasik Festival yürüyüşü Mudurnu Atatürk Anıtı önünde son buldu. 12 Haziran seçimleri sonrasında  Milletvekili seçilen Tanju Özcan ve Ali Ercoşkun’da Festival yürüyüşüne beraber katıldı. Festival yürüyüşü sonrasında bir konuşma yapan Mudurnu belediye başkanı Mehmet İnegöl Mudurnu’nun, Anadolu’nun en eski yerleşim bölgelerinden biri olduğunu söyleyerek; “İlçemiz Birçok medeniyete ev sahipliği yaptı. Osmanlılar döneminde iğnesi, iğneci dükkânları, cevizi, Boduç denen çam bardakları ile ün yapmış Mudurnu. Ulusal Kurtuluş Savaşında “ Kuvayi - Milli” nin kalesi olmuş Mudurnu. Atatürk ilke ve devrimlerini benimseyen ve yayan Mudurnu sonra: Helvasıyla, tavuğuyla, doğası, yaylası, ormanı ve kaplıcalarıyla tanınan Mudurnu. Göreve gelir gelmez ekonomik baskı altına alındık. Ama bizler mazeret üretmeden hem bu borçları ödemeye başladık hem de çok çalışmaya ve dürüst olmaya devam ettik. Çünkü Her çalışan mutlaka başarılı olamamıştır, ama başarılı olanlar mutlaka çok çalışmışlardır.”dedi. Bolu Milletvekilleri Ali Ercoşkun ve Tanju Özcan daha sonra Mudurnu İpekyolu Kültür ve Turizm Festivalinde 600 yılı aşkın bir süredir yapılan Esnaf Duasına katılarak Dua ettiler. Cuma Selası sonrasında Mudurnu Orta çarşıda toplanan Kalabalık bir grup ile birlikte Esnaf duası yapıldı. Mudurnu Yıldırım Beyazıt Camii İmam Hatibi Abdullah Baştürk ün okuduğu Mudurnu Esnaf Duasında Cemaat ile birlikte Bolu Milletvekilleri de ellerini karşılıklı olarak Semaya açarak hocanın okuduğu Duaya amin dediler. Milletvekillerinin aralarında olmasına sevinen vatandaşlar vekiller ile bir süre sohbet ettiler.10. Mudurnu İpekyolu Kültür ve Turizm Festivali kapsamında Cumartesi ve Pazar günü çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Festival Pazar günü saat 20.30’da “Geredeli Ramazan” olarak ta bilinen Ramazan Çelik’in vereceği konserle sona erecek.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.