604 ihbar anında değerlendirildi

Zabıta Müdürlüğü ekipleri 153 Alo Zabıta hattına gelen 604 ihbarı anında işleme koydu.

604 ihbar anında değerlendirildi
 Bolu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri 153 Alo Zabıta hattına gelen 604 ihbarı anında değerlendirerek sorumlular hakkında gerekli işlemleri başlattı. Yürütülen çalışmalarla ilgili açıklamalarda bulunan Bolu Belediyesi Zabıta Müdürü Zerrin Biçen, “1 Mayıs-13 Haziran 2013 tarihleri arasında yapmış olduğumuz denetimler ve vatandaşlarımızdan gelen ihbarlar Belediye Encümenine gönderildi ve bu sonuçlara göre 189 evrak düzenlenerek gerekli işlemler yapıldı” dedi.


Ruhsatsız 52 işyeri olduğu tespit edildi
Biçen konuşmasının devamında, “Sekiz aylık süreçte müdürlüğümüze 123 adet iş yeri açma ruhsatı başvurusu yapıldı. Bu işyerlerinden 96 tanesine evrakları eksizsiz olduğundan dolayı ruhsat verildi. Yine yapmış olduğumuz denetimlerde 52 işyerinin ruhsatsız olarak faaliyet gösterdiği tespit edilirken bu işyerlerine tarafımızdan tutanak tutulup tanzim edilerek gerekli cezai işlemler yapıldı” diye konuştu.

Denetimler aralıksız bir şekilde sürecek
Zabıta Müdürlüğü ekiplerinin 24 saat esasına göre çalışma yürüttüğünü belirten Zabıta Müdürü Zerrin Biçen, “Market önünü işgalden 3 kişiye, ruhsata aykırı faaliyet gösteren 2 işyerine, kaçak su kullanan 5 apartmana, zarar veren (yön tabelası, kaldırım) 9 kişiye, ilan reklam ücretini yatırmadığı tespit edilen 3 firmaya, hafta tatili ruhsatını almadığı tespit edilen 2 işyerine, parke taşlarını aldığı tespit edilen bir kişiye, çevreyi rahatsız eden bir kişiye, izinsiz inşaat çalışması yapan bir firmaya, izinsiz malzeme indirimi yapan bir iş yerine, çevreyi kirleten 9 kişiye,  izinsiz afiş asan 8 firmaya, kaldırım işgal eden 7 işyerine, kurallara aykırı davranışta bulunan 13 kişiye, dilencilik yapan 2 kişiye, yüksek sesle satış yapan 9 kişiye ve seyyar satış yapan 1 kişiye de tutanak tutularak gerekli cezai işlemler yapıldı” dedi.

Güncelleme Tarihi: 19 Haziran 2013, 22:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124