60.Yıl Ortaokulu’ndan Almanya – Türkiye Öğrenci Değişimi Projesi

‘Robert BoschStiftung’un Türkiye Toplum Gönüllüleri Vakfı Gençlik Köprüsü ve Türkiye Goethe Institut İstanbul ile ortaklaşa bu yıl hayata geçirdikleri program kapsamında Bolu 60.Yıl Ortaokulu Limburg, Frankfurt,Almanya da yer alan Theodor-HeussSchuleokulu ile kardeş okul olup karşılıklı ziyaretlere başladı.

60.Yıl Ortaokulu’ndan  Almanya – Türkiye Öğrenci Değişimi Projesi

Proje kapsamında 8-13 Haziran 2015 tarihleri arasında kardeş okulumuzdan 17 öğrenci ve 3 öğretmen ilimizi ziyaret ettiler. Okulun İngilizce öğretmeni ve proje irtibat kişisi olan Orhan Karakaya proje ile ilgili yaptığı açıklamada; “Öncelikli amacımız öğrencilerin ufuklarını genişletmek. Proje aktiviteleri sayesinde  daha aktif ve sosyal öğrencilere sahip olduklarını, dil öğrenimi hususunda öğrencilerin daha fazla güdülendiğini ve öğrencilerinin ortak ülkenin gelenek, kültür ve yaşamını birebir gözlemlediklerini” söyledi.

Proje Kapsamında Ortak ülke öğrenci ve öğretmenleri  hafta içi ilimizde bulunup hafta sonu okulun 15 öğrenci ve 2 öğretmeni ile birlikte İstanbul’un tarihi yerlerini ziyaret etmek üzere  İstanbul da 1 gece konakladılar. Misafirlerin ilimizden memnun ayrıldıkları okul proje ekibinin 15 öğrenci ve 3 öğretmen ile birlikte Ekim ayında Almanya ya yapacakları proje hareketliliği için hazırlıklara şimdiden başladıkları bildirildi.

Güncelleme Tarihi: 23 Haziran 2015, 18:44
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124