80 araçla yapılan iş Bolu’da 250 araçla yapılıyor  ##hb_manset.gif

80 araçla yapılan iş Bolu’da 250 araçla yapılıyor ##hb_manset.gif

Bolu ve Düzce il genel meclisi Mayıs ayı oturumları başladı.Düzce il genel meclisinde dün ilçelerdeki yol bakım çalışmaları için yapılan program hakkında yapılan görüşmelerde söz alan Muharrem...

Bolu ve Düzce il genel meclisi Mayıs ayı oturumları başladı.Düzce il genel meclisinde dün ilçelerdeki yol bakım çalışmaları için yapılan program hakkında yapılan görüşmelerde söz alan Muharrem Şen, Köy Hizmetleri Müdürlüğü‘nün sınırlı araç sayısıyla hizmet etmeye çalıştığını dile getirerek "Ben daha önce Köy Hizmetleri Müdürlüğünde görev yaptım. Bizim burada 80 araçla yaptığımız iş Bolu‘da 250 araçla yapılıyor. Dolayısıyla İdareye ve İdare çalışanlarına haksızlık etmemek lazım" dedi.

Düzce İl Genel Meclisinin Mayıs ayı ilk birleşimi tartışmayla başladı. İl Genel Sekreteri Kenan Üstünel, ilçelerde yol bakım çalışmaları için yapılan programa uyulmadığını ve bu nedenle idare olarak sorun yaşadıklarını kaydetti.Yol bakım çalışmalarında mutlaka programa uyum sağlanması gerektiğinin altını çizen Üstünel şöyle konuştu: "Çalışma aylarını tespit etmek lazım. Hangi aylarda ne tür çalışmalar yapılıyor belirlemek lazım. Bu Türkiye genelinde bu sistem uygulanıyor. Düzce için baktığımızda Aralık ile Nisan ayları arasındaki dönem ölü çalışma mevsimidir. Bu ölü mevsimde arabaların mutlak suretle bakıma girmesi gerekiyor. Ancak bu Düzce‘de böyle değil. İlimizde makine parkı yaz kış devamlı çalışıyor. Geçen sene makine parkıyla ilgili ilçelerden program istedik. Hangi yolların stabilize bakımını yapacaksınız, hangi yolları greyderli bakımını yapacaksınız, hangi yolların asfaltını yapacaksınız bize bildirin dedik. İlçelerden öyle bir talepler geliyor ki örnek veriyorum ilçede 39 köy varsa kaymakam 39 köy yoluna da bakım istiyor. Bakım programı yıl içerisinde ilin tüm yollarının üçte birini kapsar. Bürokratların yapacağı şey sadece program hazırlamak. Geçen sene ekipleri İl Genel Meclis Üyelerinin emrine verdik. İlçenizde bir program yapın dedik Biz daha araçları göndermeden program bozuldu. Biz kendimiz de kontrol edebiliriz. Ama biz artık buna karışmıyoruz Çünkü o zaman iki başlılık olacak. Bu sistemi düzene sokmak için bir program hazırlanmalı."Oturumda son olarak söz alan Muharrem Şen, Köy Hizmetleri Müdürlüğü‘nün sınırlı araç sayısıyla hizmet etmeye çalıştığını dile getirerek "Ben daha önce Köy Hizmetleri Müdürlüğünde görev yaptım. Bizim burada 80 araçla yaptığımız iş Bolu‘da 250 araçla yapılıyor. Dolayısıyla İdareye ve İdare çalışanlarına haksızlık etmemek lazım" dedi.

Sapla saman birbirine karışıyor…

Bilindiği gibi 1999 depremi sonrasında Düzce il olduktan sonra alınan araçların tamamına yakını son model araçlardan oluşuyor.200’ün üzerinde araçla hizmet veren Bolu il özel idaresindeki araçların çoğu bu yüzden Düzce’de araçlara oranla oldukça oldukça eski kalıyor. Hatta hizmetler 20 yaşın üzerinde araçlarla bile yapılıyor.
Dörtdivana’a 20.000 TL…

Bolu il Genel meclisinin Mayıs ayı birinci oturumunda ise ilk olarak İl Özel İdaresi 2010 Mali Yılı Gelir-Gider Kesin Hesap cetvelleri görüşüldü ve plan ve bütçe komisyonuna gönderildi. Dörtdivan ilçe köylerinin muhtelif işleri için Dörtdivan Köylere Hizmet Götürme

Birliği hesaplarına ödenek aktarılması ile ilgili Plan ve Bütçe Komisyonundan gelen raporu görüşen meclis 20.000 TL para aktarılmasını karara bağladı. Göynük ilçesi Kayalıdere köyü 116 ada, 55 nolu parsel üzerine Tarımsal ve Hayvancılık amaçlı hazırlanan 1/1000 ölçekli İmar planının onanmasına İlişkin imar ve Bayındırlık Komisyonundan gelen raporu görüşen bolu il genel meclisi imar planını komisyondan geldiği şekli ile kabul etti. Meclis son olarak Kıbrıscık köylerine 3185 torba çimento için ödenek talebini incelenmek üzere plan ve bütçe komisyonuna gönderdi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.