“Belediyecilikte devrim yaptık”##hb_manset.gif

Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu’nun tüm içme suyu şebekesini tamamen yenilediklerini söyledi. Yılmaz;”Eskiyi değiştirmek bazen yeniyi yapmaktan daha zahmetli ve zordur. Biz de bu süreç içinde...

“Belediyecilikte devrim yaptık”##hb_manset.gif

Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz Bolu’nun tüm içme suyu şebekesini tamamen yenilediklerini söyledi. Yılmaz;”Eskiyi değiştirmek bazen yeniyi yapmaktan daha zahmetli ve zordur. Biz de bu süreç içinde zorluklar ve aksilikler yaşadık ama artık eskiye dair tüm sıkıntıların bittiği bir döneme girdik. Hem sağlıksız hem de ekonomik olmayan asbestli boruları tamamen değiştirdik” dedi.

 

Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz Temiz su arıtma tesisinde basın mensuplarıyla bir araya gelerek yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi. Belediyeciliğin dünyanın en zahmetli ama en kutsal işlerinden birisi olduğunu söyleyen Başkan Yılmaz; Ben ve ekibim şanslıyız çünkü hem sevmeyi biliyoruz hem de bilime önem veriyoruz. Zaten duyguyla, teknolojik imkanları birleştirdiğimiz için başarılıyız. İddia ediyorum; Bolu dünyada en iyi belediyecilik örneklerinden biri olacak. Bunun bir bedeli var elbette ama bu bedelin vadesi kısa olsun diye birçok projeye aynı anda başladık. Belediyecilik anlayışımız sadece ‘süsleme’ olsaydı, bu kadar büyük projeleri göze almazdık. Ama o zaman da Bolu’ya da hemşerilerimize de layık olamazdık.” Dedi.

 

Benden önceki belediye başkanlarına da teşekkür ediyorum

İyi bir belediyeciliğin, kanalizasyon ve üstyapıdan ibaret olmadığını söyleyen Yılmaz; “Maharet ikisini zamanında birleştirmektir ki, biz de bunu yapıyoruz. Belediyecilik ‘hizmet’ işi ise sadece hizmetin kalitesine bakmak lazım… Unutmayalım ki, ancak kaliteli işler insanların ‘iyi’ yaşamasına neden olur. Benden önceki belediye başkanlarına da teşekkür ediyorum… Benim sadece yeni bir iş yapmak gibi bir derdim yok, kim yaparsa yapsın yarım bıraktığı işler eğer ‘iyi bir belediyecilik örneği’ ise devam ettiririm ve bundan gocunmam.” Şeklinde konuştu.

 

Bizim ‘sözle’ işimiz yok bizim işimiz, icraatla!

“Ben hayata geçirdiğim büyük projelerde, sadece hemşerilerimden sabır istiyorum” siyen başkan Yılmaz; “‘Rekabeti anlıyorum ama sadece yapıcı eleştirilere kulak veriyorum, diğerlerini duymuyorum bile. Benim şu ana kadar ‘keşkem’ hiç olmadı… Bundan sonra da olmasın diye bu kadar hummalı çalışıyorum. Şunu unutmayalım, ‘emek olmadan yemek olmuyor’ sevgiyle harcanan emek ise yemeği güzelleştiriyor… Biz sevgiyle emek harcıyoruz biliyoruz ki, bu emek, Bolu’yu dünyanın en ‘yaşanabilir ‘ illerinden biri yapacak.”biçiminde konuştu.

 

Ufkumuz olmasa bir şehrin 50 yılını nasıl planlardık?

Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz; “Görüşlerine ve değerlendirmelerine her zaman açık olduğumuz, sivil toplum örgütlerimiz ile her konuda ve her zaman işbirliğine hazır olduğumuzu da ayrıca belirtmek istiyorum. Biz bir Devrim yaptık, yapıyoruz, yapmaya devam edeceğiz. İçme suyu şebekesini yeniledik. Bolu halkının hizmetine sunduk.3 yıldır çalışıyoruz ve mutlu sona geldik. Bolu’nun tüm içme suyu şebekesini tamamen yeniledik. Eskiyi değiştirmek bazen yeniyi yapmaktan daha zahmetli ve zordur.Biz de bu süreç içinde zorluklar ve aksilikler yaşadık ama artık eskiye dair tüm sıkıntıların bittiği bir döneme girdik.Hem sağlıksız hem de ekonomik olmayan asbestli boruları tamamen değiştirdik.3 yılda boruları değiştirdiğimiz hattın uzunluğu tam 410 kilometre. Bolu-Amasya arası yol kadar yeni boru döşedik. Arka arkaya tamamladığımız arıtma tesisleri ile yağmur sularını dahi arıtarak,  kullanılabilir hale getirdik. Atık arıtma tesisimiz ile Büyüksu Deresi’nde ilk defa canlı yaşamaya başladı. Şebekelere verilen su, artık arıtılmış sağlıklı sudur. Bu yüzden vatandaşlarımız, musluklarından akan suyu güvenle ve rahatlık içinde içebilecekler. Yeni içme suyu hattıyla, eski hattaki yüzde 57 olan su kaybımızı en aza indirdik ve minimize ettik. En önemlisi de Bolu’daki su basıncı sorununu çözdük. Artık üst katlarda da hidroforsuz su kullanılıyor. Bu konuda halen sorun yaşayan vatandaşlarımız olursa bize ulaşsın.” Diye konuştu.

 

Suyla işimiz bitmedi!

Bolu belediye başkanı Alaaddin Yılmaz sözlerini şu şekilde tamamladı; “Bu projemizle gurur duyuyoruz çünkü Bolu’yu sağlık ve güzellik kenti yapma hedefimize daha çok yaklaşmış olduk. Bundan sonraki hedefimiz, Bolu’daki tüm evlerden sağlıklı-lezzetli memba suyu akmasını sağlamak. Bilindiği gibi Karadere’deki su, çok lezzetli bir kaynak suyu Karadere suyu Bolu’nun içme suyu olacak. Bu projemizle Bolu’nun tüm çeşmelerinden Türkiye’nin en kaliteli ve sağlıklı suyu akacak. Bu süreçte bize destek olan herkese teşekkür etmek istiyorum.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner128

banner124