83 Yaşındaki Eski Güreşçi Metin Arslan, Güreşi Seyirci Olarak İzliyor

83 Yaşındaki Eski Güreşçi Metin Arslan, Güreşi Seyirci Olarak İzliyor

83 yaşındaki eski güreşçi Metin Arslan, güreşi seyirci olarak izleyerek geçmişteki zaferleri anımsıyor. Güreşe olan sevgisi hiç solmadı.

Bolu'nun Mudurnu ilçesine bağlı Topardıç köyünde, 83 yaşındaki Metin Arslan, 15 yaşından itibaren 80 yaşına kadar güreşin tozunu yutmuş bir efsanevi güreşçidir. Ancak üç yıl önce sağlık sorunları nedeniyle güreşe veda etmek zorunda kaldı. Bu veda, içindeki özlemi ve güreşe duyduğu sevgiyi sönüklendirmemiş. Artık o, güreşi seyirci olarak izleyen bir anı tutkunu.

Metin Arslan, yıllarca Mudurnu bölgesinde düzenlenen yaz ayları hacet bayramlarında güreşmeye adanmıştı. Topardıç köyündeki Karapınar Bayramı gibi etkinliklerde rakiplerini yener, zaferler kazanırdı. Ancak üç yıl önce yaşadığı sağlık problemleri nedeniyle güreş dünyasına veda etmek zorunda kaldı. Fakat güreş sevgisi hiç solmadı.

Gelinen sonbahar gününde, Arslan güreş sahasına geri döndü. Bu kez rakip olarak değil, izleyici olarak. Eski güreşçi, köyde düzenlenen güreş etkinliğine katıldı ve kenardan güreşleri seyretti. Gözleri, geçmişteki zaferleri hatırlatıyordu.

"Çocuklara Tavsiyem: Boş Zamanlarını Güreşle Değerlendirsinler"

Metin Arslan, güreşi seyretmeyi hala çok sevdiğini söyledi. "Güreşi çok seviyorum. Rahatsızlığım sebebiyle artık güreşemez oldum. Çocuklarıma 'Beni güreş sahasına' götürün dedim. Güreşçileri görmek istiyorum. Geldik gördük. Küçük yaştan beri güreş yapmaktaydım. Herkese de tavsiye ediyorum. Çocuklar kahve köşelerinde beklemesinler, boş vakitlerini güreşerek değerlendirsinler" dedi.

Eski güreşçinin kızı Ayşe Sözkesen, babasının güreşe olan özlemine dikkat çekerek, "Babam rahatsızlığı sebebiyle artık güreşemiyor fakat çok merakı var. Çok küçük yaştan beri köylerdeki bayramlara katılır, güreşirdi. Rakiplerini yenerdi. Özlem gidersin diye getirdik" şeklinde konuştu.

Metin Arslan'ın hikayesi, güreşin ve tutkunun yaşla sınırlanmadığını kanıtlıyor. Eski güreşçi, geçmişteki zaferleri ve anılarıyla dolu bir gözle, şimdi güreşçileri seyretmeye devam ediyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.