Abant İlkokulu acilen boşaltıldı

Abant İlkokulu acilen boşaltıldı

Yaklaşık 60 yıl önce eğitim-öğretime açılan ve ilimizin en eski ilkokullarından biri olan Abant İlkokulu, Valilik ile Milli Eğitim Müdürlüğü’nün aldığı kararla acil boşaltıldı.

6 Şubat tarihinde yaşanan merkez üssü Kahramanmaraş olan şiddetli depremlerin ardından 16 Mart tarihinde merkez üssü Kızılağıl Köyü olan 4.8 şiddetindeki deprem sebebiyle Bolu’daki okulların güvenliği ve sağlamlığı konusu da gündeme geldi.

Yıllardır ilimizde eğitim-öğretim veren Abant İlkokulu’nun depreme dayanıklı olmadığı tespit edilmesinin ardından acilen boşaltılma kararı alındı. 23 derslikli okulda öğrenim gören 320 öğrenci ve 23 öğretmen, yakın bölgede bulunan Atatürk İlkokulu’na aktarıldılar.

Abant İlkokulu’nda güçlendirme çalışması yapan işçiler, kırmızı boyalı çarpı işaretiyle işaretlenen yerlerin tuğla olduğunu, buraların perde beton yapılacağı belirterek, çalışmaların bu yıl ki eğitim ve öğretim döneminin sonuna kadar, 3 ay boyunca sürmesini beklediklerini söylediler.

Pazar günü itibariyle güçlendirme çalışmalarının başladığı okul inşaat alanına dönerken, işçilerin ise hummalı çalışmaları sürüyor.

Bu güne kadar neden bu okulun durumunun göz önüne alınmadığı, acil koduyla okulun boşaltılması ve 320 öğrencinin acil kararla tahliye edilmesi kafalarda soru işareti bıraktı.

abant-ilkokulu-acil-tahliye-1.jpgabant-ilkokulu-acil-tahliye-3.jpgabant-ilkokulu-acil-tahliye-4.jpg

abant-ilkokulu-acil-tahliye-5.jpgabant-ilkokulu-acil-tahliye-7.jpgabant-ilkokulu-acil-tahliye-8.jpgabant-ilkokulu-acil-tahliye-11.jpg

abant-ilkokulu-acil-tahliye-12.jpgabant-ilkokulu-acil-tahliye-14.jpgabant-ilkokulu-acil-tahliye-16.jpgabant-ilkokulu-acil-tahliye-17.jpg

abant-ilkokulu-acil-tahliye-18.jpgabant-ilkokulu-acil-tahliye-19.jpgabant-ilkokulu-acil-tahliye-20.jpgabant-ilkokulu-acil-tahliye-23.jpg

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.