Abant ve Gölcük’e 313 bin ziyaretçi

Abant ve Gölcük’e 313 bin ziyaretçi

Bolu Milli Parklar Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre, Abant, Gölcük Tabiat Parkları gibi 42 alana Bayram süresince 313.256 misafir ağırlandığı açıklandı.

Haber: Esra ÖZTÜRK

Yetkililer yaptıkları açıklamada; Bölge Müdürlüğümüz ve Bağlı illerimizde Bayram süresince görev yapmak için alanlarımıza 300 personel görevlendirilmesi yapıldı.Alanlarımızdaki görevlendirmelerin yanısıra Av Koruma Kontrol çalışmaları için de görevlendirmeler yapılarak ekipler oluşturuldu. Bakanımız Prof Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatları Milli Park ve Tabiat Parklarına girişler ücretsiz hale getirilmesinin ardından çalışmalarımızı bu doğrultuda oluşturduk.

Ülkemizin en önemli alanlarından olan Soğuksu, Yedigöller, Yozgat Çamlığı, Sakarya Meydan Muharebesi Tarihi Milli Parkı, Abant, Gölcük Tabiat Parkları gibi 42 alanımıza Bayram süresince 313.256 misafir ağırladık.En yoğun illerimiz 168.172 ile Bolu, 101.084 ile Ankara olurken alanlarımız arasında en yoğun ilgiyi 122.536 ziyaretçi ile Abant Tabiat Parkı görmüştür.

İNCELEMELER YAPILDI

Milli Parklar Bölge Müdürü Erdem Karaağaç, Yedigöller Milli Parkı ile Ayıkayası Tabiat Parkında incelemelerde bulundu.

Bolu İl Müdürü Kemal Can’ında katıldığı incelemelerde Ayıkayası Tabiat Parkındaçalışmaları devam eden alan düzenlemesi, Mescit, günübirlik alan, otopark, giriş kontrol noktaları yerinde görülerek bilgi aldı.Yedigöller Milli Parkında çalışmaları tamamlanan Kapankaya seyir terası yolu, seyir terası çevresi incelendi.Bölge Müdürümüz Erdem Karaağaç ve Kemal Can daha sonra Yedigöller Milli Parkından incelemelerinin ardından alandan ayrıldı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.