Abant’a rakip geliyor##hb_manset.gif

Abant’a rakip geliyor##hb_manset.gif

Giresun’un Yağlıdere sınırları içinde bulunan Gölyanı Yaylası'nda inceleme yapan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin “Gerekli çalışmaların yapılması halinde inanıyorum ki burası Bolu'nun Abant'ı olacaktır. Gerçekten...

Giresun’un Yağlıdere sınırları içinde bulunan Gölyanı Yaylası'nda inceleme yapan Giresun Valisi Dursun Ali ŞahinGerekli çalışmaların yapılması halinde inanıyorum ki burası Bolu'nun Abant'ı olacaktır. Gerçekten buranın geleceği çok parlak" diye konuştu.

1950 yılında Akçakoca’da doğan ve 70’li yılların sonunda Bolu’da Maiyet memurluğu görevinde bulunan Giresun Valisi Dursun Ali Şahin, Giresun’un Yağlıdere sınırları içinde bulunan ve doğal güzelliği ile turizme kazandırılmayı bekleyen Gölyanı Yaylası'nda inceleme yaptı. Şahin, incelemesinde bozulmamış doğası ve otantik yayla evleriyle Gölyanı Yaylası'nın kendisini büyülediğini ifade ederek, "İlgili arkadaşlarla birlikte buradayız. Mera Kanunu ne diyor, turizmle ilgili kanunlar ne diyor onları okuyup araştırdıktan sonra burası için bir karar vereceğiz" dedi.

 

Burası Abant olur

Gölyanı Yaylası'nın en önemli sorunun ulaşım olduğunu, yetersiz olan yolun biran önce genişletilerek standart hale getirilmesi gerektiğini kaydeden Şahin,"Bu eşsiz doğal güzelliği turizme kazandırmak için önce burayı turizm merkezi ilan etmeliyiz. Burada da göl var. Gerekli çalışmalar yapılması halinde inanıyorum ki burası Bolu'nun Abant'ı olacaktır. Gerçekten buranın geleceği çok parlak" diye konuştu. Vali Dursun Ali Şahin, yaylalardaki betonlaşma ve çirkin yapılaşmaya dikkati çekerek, "Beş sene içinde buranın turizm değeri ortaya çıkar. Buranın değerlendirmesi yöre turizminin gelişmesi adına çok önemli. Yolda betonlaşma ve çarpık yapılaşmaya şahit oldum. Vatandaşlarımız buralara boşuna ev yapmasınlar. Yapılan evleri yıkabiliriz. Buralara kesinlikle bina yapılmasın. Bu mera herkesin malıdır. Burada herkesin hakkı vardır. Başkasının hakkını kimsenin tecavüz etmeye hakkı yoktur. Bu konuya biz hassasiyet gösteriyoruz, vatandaşlarımızdan da hassasiyet bekliyoruz. " diye konuştu.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.