Ağlayarak kürsüyü terk etti

Ağlayarak kürsüyü terk etti

Daha önce Bolu Belediyesine 2 milyon dolar ticaret yaptığı ve belediye meclis üyesi iken yasalara aykırı olarak belediye iştiraklerine mal sattığı ortaya çıkan Meclis Üyesi Bülent Oturak ağlayarak kürsüyü terk etti.

Mart ayında Bolu Belediyesi’nin doğrudan temin ihalelerini eleştiren ardından kendinin aynı ihale yöntemiyle belediyeden 2 milyon dolar aldığı açığa çıkan Bülent Oturak için “içten pazarlıklı kişiliğe sahip” yakıştırması yapıldı. Kendisi hakkında söylenenleri gururuna yediremeyince, önce yerinde sonra kürsüde ağlayan Oturak kürsüyü ve toplantıyı terk etmek zorunda kaldı.

Bolu Belediyesi Kasım ayı 2. Oturumunda, Tanju Özcan’ın vaatlerini yerine getirememesini eleştiren Bülent Oturak’a, Cumhuriyet Halk Partili Meclis Üyesi Naci Parlak cevap verdi. Yaşanılan ekonomik buhrandan dolayı müteahhitlerin ihalelere giremediğini belirten Parlak, “Yüzde 400 enflasyona bütçe yetmez. Eğer konular üzerinde sıkıntılarınız varsa komisyonlarda konuşalım. Komisyonda evet dediğinize şerh koyuyorsunuz. Bülent Bey içten pazarlıklı kişiliğe sahip. Amacınız belediyeyi çalıştırmamaksa, sizi Bolu halkının vicdanına sunuyorum” dedi.

MECLİS SIRASINDA YERİNDE AĞLADI

Sözleri ardından toplantıya ara verildi. Yaklaşık 10 dakika sonra meclisteki yerini alan Bülent Oturak, oturum başlamadan birkaç dakika yerinde ağladı. Oturak’ın gözyaşlarını Bolu AK Parti Meclis Üyesi Hacer Çınar fark ederek, Oturak’ı dışarı çıkardı. Bir süre dışarda gözyaşlarını silen Oturak salona geri döndü.

KÜRSÜDE AĞLAMAYA DEVAM ETTİ

Dilek ve temenniler bölümünde konuyla ilgili söz isteyen Oturak, “Maruz kaldığımız durum bizi çok üzdü. Bugün beni annem eşim izledi. Kimse buradan kimseye hakaret etmesin. Kimsenin ailesini zor durumda bırakmasın” diyerek ağlamaktan konuşamadı ve kürsüden inmek zorunda kaldı.

Olayın üzerine Tanju Özcan, Oturak’ın zamanında ihalelerle ilgili doğru olmayan çok şey söylediğini belirterek, “sizin de insanları zan altında bırakan çok konuşmanız oldu” dedi.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.